Ostatnie wiadomości:

Zalety kantoru walutowegoJeszcze do niedawna większość polaków nie znała pojęcia kantor walutowy. Narzędzie to zostało nam udostępnione stosunkowo niedawno, ale już zdobyło sobie wielką popularność wśród klientów.

Przede wszystkim wygoda

Korzystanie z kantoru walutowego jest po prostu wygodniejsze. Dotychczas chcąc wymienić walutę, musieliśmy fizycznie wziąć ją do kieszeni i udać się do tradycyjnego kantoru lub placówki bankowej. Nie tylko pochłaniało to masę czasu, ale też było po prostu niebezpieczne. Tradycyjna wymiana walut była szczególnie uciążliwa dla tych osób, które nie mieszkają w dużych miastach i aby skorzystać z usług kantoru musiały pokonać kilka kilometrów drogi. Dodatkowo każda stacjonarna placówka ma swoje godziny działania. Natomiast kantor internetowy działa dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Wymiany możemy dokonać, wtedy kiedy chcemy. To rozwiązanie zdobyło szczególną popularność wśród posiadaczy kredytów mieszkaniowych we frankach.

Jest też taniej

Nie ma też co ukrywać, że takie rozwiązanie jest dla klienta dużo tańsze. Przy większych operacjach finansowych jesteśmy w stanie oszczędzić nawet do trzydziestu procent tego, co finalnie zapłacilibyśmy w tradycyjnym kantorze. W tym bowiem to właściciel ustala kursy, po których możemy kupić lub sprzedać walutę. Różnica między nimi jest zyskiem właściciela kantoru, jego koszt ponosimy my. W przypadku kantorów internetowych obowiązują zgoła inne zasady.

– Inaczej niż w tradycyjnym kantorze, transakcje zawierane są pomiędzy klientami

– Walutę nabywamy nie od sprzedawcy nastawionego na zysk, ale od osoby, która chcę sprzedać niepotrzebną mu walutę.

– Obie strony zainteresowane są zminimalizowaniem kosztów transakcji.

Obsługa kantoru jest też stosunkowo prosta i przyjazna nawet dla tych osób, które nie mają wiele do czynienia z handlem walutami. Całość rejestracji sprowadza się bowiem do założenia konta w internetowym kantorze wymiany walut i podania danych osobowych i kontaktowych. Następnie po przelaniu wymaganej ilości środków finansowych, pozostaję nam już tylko dokonywać korzystnych dla siebie transakcji.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!