Ostatnie wiadomości:

Narządem zmysłów, o który bez wątpienia warto zadbać są uszy. To dzięki nim słyszymy to, co dzieje się wokół nas. Dlatego należy robić wszystko, aby działały prawidłowo możliwie jak najdłużej. Jednym z elementów troski o narząd słuchu jest prawidłowa jego higiena. Niestety, wiele osób popełnia wielki błąd, nie zdając sobie sprawy z tego, do czego może on doprowadzić. Jak dbać o uszy? Jak wygląda powinna ich prawidłowa higiena? Zobaczmy.

Czego nie robić?

Przede wszystkim trzeba wyraźnie powiedzieć, że stosowanie patyczków higienicznych, po które tak chętnie sięgamy jest ogromnym błędem, który popełnia większość z nas. Wbrew temu, co nam się wydaje patyczki nie usuwają woskowiny zalegającej w uszach. Wyrządzają nam więcej szkody niż pożytku. Ubijają woskowinę, wpychają ją w głąb ucha. W efekcie osoba używająca patyczków do uszu może zmierzyć się z powstaniem czopa woskowinowego i pogorszeniem słuchu. W efekcie konieczna może okazać się wizyta u specjalisty laryngologa.

Jak dbać o uszy?

Patyczki higieniczne mogą być wykorzystywane tylko wtedy, kiedy chcemy umyć zewnętrzną część ucha. Nigdy nie należy ich stosować do mycia wnętrza ucha. Zamiast patyczków sięgać można natomiast po spray do mycia uszu. To specjalistyczny preparat o naturalnym składzie. Zawiera substancje, które rozpuszczają woskowinę zalegającą w uszach. Po rozpuszczeniu woskowina wypływa z ucha. Wystarczy ją wówczas po prostu wytrzeć.

Właściwa higiena uszu

Czy stosowanie takiego sprayu jest bezpieczne?

Nie należy obawiać się stosowania sprayu do uszu. Dozownik wykonany jest tak, żeby nie włożyć go zbyt głęboko. Nie trzeba w związku z tym obawiać się uszkodzenia uszu.

Czy do zakupu sprayu potrzebna jest recepta?

Nie. Spray do czyszczenia uszu to preparat, który dostępny jest bez recepty. Kupimy go praktycznie w każdej aptece. Jeśli nie chcemy tracić czasu na wizyty w aptekach, możemy zdecydować się na zakupy w aptece internetowej.

Spray do czyszczenia uszu to skuteczny preparat, który doskonale radzi sobie z usuwaniem zalegającej w uchu woskowiny.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!Musisz być zalogowany, aby móc komentować.