Ostatnie wiadomości:

Nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne, dlatego nie powinno się tej tematyki lekceważyć. Każdy niezależnie czy dziecko czy osoba dorosła musi pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Wszelkie czynniki, które mogą sprzyjać odwodnieniu powinno się traktować bardzo poważnie. Np. biegunka może spowodować takie właśnie problemy i odwodnienie organizmu. Szczególnie kłopotliwe będzie to w przypadku dzieci, u których do odwodnienia może dojść bardzo szybko, dlatego trzeba być szczególnie ostrożnym w takiej sytuacji. Jeśli dziecko ma problemy jelitowe, pojawiają się wymioty albo biegunka to zadaniem rodziców będzie stworzenie takich warunków, w których zachować będzie można należyte nawodnienie organizmu.

Uzupełnianie elektrolitów u dzieci

Sama woda nie wystarczy

Rzecz jasna woda jest podstawą naszego organizmu, ale w przypadku biegunki spożywanie samej wody nie wystarczy. Nawodnienie organizmu jest bowiem uzależnione również od odpowiedniej dawki minerałów, które będą dostarczane do organizmu. Chodzi o elektrolity a więc magnez, sod, potas i wapń, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dlatego dostarczanie ich w odpowiednich dawkach jest bardzo istotne. W przypadku biegunki ich utrata jest bardzo duża, a to w dłuższej perspektywie prowadzi do zaburzenia pracy organizmu, osłabienia i złego samopoczucia. Dlatego tak istotne będą elektrolity dla dzieci, które w wygodnej formie będzie można uzupełniać.

Elektrolity do picia

Jeśli chodzi o elektrolity dla dzieci najczęściej proponowane są w formie wygodnego proszku do rozpuszczenia w wodzie i następnie przeznaczonych do picia. Jako, że elektrolity w smaku nie są przyjemne zachęcenie dziecka do ich spożycia nie będzie prostym zadaniem. Dlatego producenci przygotowują specjalne produkty, które dodatkowo otrzymują również elementy o charakterze smakowym, tak by elektrolity miały owocowy smak i aromat. Przykładem może być Acidolit jabłkowy. W ten sposób mają być dla dzieci  łatwiejsze do spożycia.

Oczywiście wybierając elektrolity dla dzieci warto sprawdzić jaki maja skład, czy rzeczywiście będą uzupełniać te brakujące składniki  odpowiedniej dawce. Trzeba pamiętać, że o ile w przypadku codziennego życia wystarczy odpowiednie zestawienie posiłków i uda się uzupełniać minerały w odpowiedniej dawce, to w przypadku biegunki sytuacja będzie wyglądać inaczej.

Jeśli w zasięgu ręki nie ma się elektrolitów dla dzieci takim sprawdzonym sposobem będzie zawsze dodanie kilku kryształków soli do herbaty. To zawsze doskonała opcja, ponieważ w ten sposób również można uzupełnić elektrolity nawet bez profesjonalnego preparatu. Oczywiście to pewna forma zastępstwa, jeśli jest taka możliwość to trzeba sięgnąć po profesjonalny preparat z elektrolitami. W takim produkcie będzie bowiem zestaw najlepiej skomponowanych minerałów, a wiec to uzupełnianie ewentualnych braków przebiegnie bez większych problemów, na czym właśnie powinno nam najbardziej zależeć. Dzięki dobrze dobranym elektrolitom dziecko będzie miało okazje szybko wrócić do równowagi i poczuje się lepiej, będzie wracało do pełni sił.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!