Ostatnie wiadomości:

Usterki drogoweSamochody są maszynami, które w znacznym stopniu zwiększają komfort i jakość ludzkiego życia. Niestety, jak wszystkie maszyny są czasami zawodne. Dochodzić może do poważnych uszkodzeń i awarii, które uziemią samochód na pewien czas. Niektóre z nich są bardzo kosztowne. Jakie usterki mogą przytrafić się kierowcom na drodze?

Bardzo częstą usterką jest uszkodzenie układu hamulcowego. W niektórych samochodach jest to wręcz nagminne. Jednym z głównych elementów układu hamulcowego są klocki hamulcowe.  Co zrobić kiedy układ hamulcowy ulegnie uszkodzeniu? W tym wypadku można spróbować naprawiać go samemu. Jeżeli uszkodzenia obejmują tarcze hamulcowe, to w przypadku posiadania odpowiedniego sprzętu, można spróbować je przeszlifować. W profesjonalnych zakładach są one ponownie przetaczane na tokarkach. Hamulce mogą ulec np. zapieczeniu. Są to objawy, których nie wolno ignorować, ponieważ mogą mieć bardzo szkodliwe skutki. W przypadku niesprawnych hamulców, w grę wchodzi życie kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przeczytaj także o common rail

Dalej można wspomnieć o turbosprężarce. Awaria turbosprężarki jest jedną z najczęstszych problemów, które pojawiają się w samochodach. Turbosprężarka to bardzo ważny element, który jest sprężarką, charakteryzującą się napędem turbinowym. Wykorzystuje ona energię spalin, które opuszczają silnik. Jej zastosowanie znacząco zwiększa sprawność napełniania silnika. Napełnianie może być wyższe ponad poziom, jaki osiągają typowe silniki diesla. Niestety, są to elementy dość podatne na uszkodzenia, ale można skutecznie minimalizować ryzyko powstania awarii.

Problematyczny staje się również temat z układem wtrysku. Mowa tu przede wszystkim o wtryskiwaczach, choć pompa również może napsuć wiele krwi. Regeneracja wtryskiwaczy jest zabiegiem dość kosztownym, ale nadal tańszym niż wymiana na nowe. W przypadku wtryskiwaczy warto kupować oryginalne części, gdyż są one niezwykle czułe. Wymiana kompletu wtryskiwaczy może wynosić nawet kilka tysięcy złotych, w ostateczności kilkanaście.

Istnieje wiele awarii, które w znacznym stopniu mogą napsuć krwi kierowcom. Wiele z nich zaczyna się od usterki jakiejś niepozornej części. Często na skutek zignorowania naprawy danej usterki, może ona z czasem mieć wpływ na resztę. Dlatego po wykryciu jakiejkolwiek awarii, należy niezwłocznie podjąć kroki w celu jej naprawy.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!Musisz być zalogowany, aby móc komentować.