Ostatnie wiadomości:
Układ wtryskowy w samochodowych silnikach diesla

Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez samochodu. Służy nam do codziennego przemieszczania się do pracy, używamy go również często w weekendy. Należy pamiętać, iż powinien on być niezawodny. Jednak jak każda maszyna, również i nasze auto może ulec awarii.

Aktualnie technologia bardzo prężnie się rozwinęła. Zwłaszcza mogą to zauważyć miłośnicy motoryzacji. To właśnie ta dziedzina co roku zaskakuje swoich fanów licznymi innowacjami. Szczególnie dotyczy to popularnych silników wysokoprężnych diesla. Tego typu urządzenia stale posiadają grono wiernych fanów. Jednak należy pamiętać, iż od 1982 roku, kiedy to Rudolf Diesel wprowadził na rynek motoryzacyjny swój pierwszy silniki, dużo się zmieniło. Obecnie silniki mają znacznie zwiększone osiągi, wprowadzono również dużo dodatkowych parametrów. Z pewnością to wszystko ucieszy każdego kierowcę, jednak należy pamiętać, iż nowoczesny silnik, ze względu na bardziej skomplikowaną budowę, bywa częściej zawodny.

Szczególnym elementem każdego silnika wysokoprężnego jest wtryskiwacz. To właśnie ten element współpracuje w naszym silniku z pompą sekcyjną oraz rozdzielaczową. Warto wiedzieć, iż wtryskiwacz jest częścią hydraulicznego systemu wtrysku paliwa. Jego głównym zadaniem jest podanie odpowiedniej dawki paliwa do komory spalania. Bardzo ważne jest, aby paliwo zostało podane pod właściwym ciśnieniem. Ponadto również jest odpowiedzialny za zapewnienie odpowiedniego rozpylania paliwa. Tego typu urządzenie jest połączone bezpośrednio z pompą, specjalnym przewodem wysokiego ciśnienia. Niestety często zdarza się, iż wtryskiwacze ulegają awarii. Wówczas niezbędna jest ich natychmiastowa naprawa.

Warto wiedzieć, iż obecnie wiele firm oferuje usługę regeneracji wtryskiwaczy. Dzięki temu jeżeli dojdzie do uszkodzenia naszego elementu nie musimy od razu kupować nowej części, tylko możemy dokonać diagnozę w specjalnym serwisie która określi, czy istnieje możliwość jego zregenerowania. Regeneracja wtryskiwaczy przeprowadzana jest w kilku etapach. Pierwszy etap to przede wszystkich specjalistyczna diagnoza. Odpowiedni specjaliści szacują, czy możliwa jest jeszcze naprawa naszego urządzenia, czy też będziemy zmuszeni zakupić nowy element. W tym celu wtryskiwacz jest rozkręcany na części i kolejno każdy element jest badany osobno. Pamiętajmy, iż weryfikacja elementów odbywa się pod mikroskopem optycznym, ponieważ wiele wad nie można dostrzec gołym okiem. Jeżeli możliwa jest naprawa naszego urządzenia, fachowcy podają nam jej cenę. Kolejny etap to dokładne mycie wszystkich elementów w specjalnej myjce ultradźwiękowej. Następnie wymieniane są wszystkie części, które zostały uszkodzone na nowe. Ostatni etap to montaż produktu za pomocą specjalistycznych urządzeń oraz regulacja ciśnienia, a także przeprowadzanie testu określającego sprawność.

W dzisiejszych czasach awarie samochodów zdarzają się bardzo często. Bezpośrednią tego przyczyną mogą być części wykonane z materiału słabej jakości lub nieprawidłowe użytkowanie naszego pojazdu. Jednak należy pamiętać, iż w przypadku awarii powinniśmy natychmiast usunąć usterkę.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!