Ostatnie wiadomości:

Ubezpieczenia do zadań specjalnychObecnie na rynku ubezpieczeń samochodowych firmy oferują wiele ciekawych, nowoczesnych produktów.Współcześnie ochrona ubezpieczeniowa to już nie jest jedynie OC i AC ale cały wachlarz dodatkowych ochron, celowanych w bardzo konkretne potrzeby. Co dodatkowo poza samym pojazdem rozumianym w tradycyjny sposób możemy ubezpieczyć i czy rzeczywiście warto?

Najbardziej newralgiczne części…

Najłatwiej ulegają uszkodzeniu? Szyby. Obecnie ubezpieczenie szyb samochodowych oferuje większość towarzystw. Na czym polega takie ubezpieczenie i czemu warto z niego skorzystać? Ubezpieczamy jak sama nazwa wskazuje szyby. Jak wiadomo z uszkodzonymi szybami jeździć nie wolno. Grozi to mandatem i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego a przede wszystkim stwarza zagrożenie dla ciebie, pasażerów i innych użytkowników drogi. A uszkodzenia zdarzają się częściej niż byśmy się spodziewali. Czasem potrafi takie uszkodzenie kamień, który wypadnie spod kół pojazdu jadącego przed nami czy też spadająca gałąź. Dzięki oddzielnemu ubezpieczeniu szyb podczas likwidacji szkody nie uruchamiamy naszej puli odszkodowań z autocasco. Dzięki temu nie pomniejszamy sumy ubezpieczenia w razie poważniejszego wypadku i co jeszcze ważniejsze – nie tracimy zniżki za bezszkodową jazdę na kolejny okres ubezpieczeniowy. Dzięki temu ubezpieczeniu możliwa jest szybka naprawa lub wymiana uszkodzonej szyby. Jest to też dobra opcja dla kogoś kto nie wykupuje pełnego pakietu ubezpieczenia z autocasco a jednak ma świadomość jak często szyby są narażone na różne rodzaje uszkodzeń. Szczególnie warto rozważyć takie odrębne ubezpieczenie dla starszych samochodów, dla których często nie decydujemy się już na pełny zakres autocasco.

Ochrona zniżek, stała wartość pojazdu

Warto rozważyć także dokupienie opcji dodatkowych, szczególnie jeśli dysponujemy nowym pojazdem lub mamy bezszkodową historię ubezpieczeniową. Ochrona zniżek na OC i AC pozwoli nam na to, by po jednej szkodzie z danego zakresu uszło nam płazem jeśli chodzi o utratę zniżek. Stała wartość pojazdu sprawdzi się przede wszystkim w nowych autach, które bardzo szybko tracą na wartości.

Sprawdź również http://www.mtu24.pl/

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!Musisz być zalogowany, aby móc komentować.