Ostatnie wiadomości:

Dermokosmetyki, które korzystnie wpływają na kondycję skóry, nawilżają ją, natłuszczają to emolienty. Polecane są powszechnie przez kosmetologów oraz dermatologów. Ich wybór jest obecnie ogromny. Zobaczmy, dlaczego warto zrezygnować ze stosowania zwykłych kosmetyków do pielęgnacji ciała, a zamiast nich sięgać właśnie po emolienty.

Naturalność

Kiedy mówimy o emolientach, nie możemy zapominać o ich naturalnym składzie. To właśnie brak parabenów i sztucznych dodatków sprawia, że emolienty tak korzystnie wpływają na skórę, nie wywołując jednocześnie podrażnień i reakcji alergicznych. Co więcej, z tego też względu mogą być stosowane do pielęgnacji skóry nie tylko dorosłych, ale również dzieci włącznie z niemowlętami, których skóra jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa.

Skuteczność

Skład emolientów jest zawsze bardzo precyzyjnie dobierany. W wielu z nich znaleźć można takie składniki, jak masło shea czy kwas hialuronowy. To właśnie skład gwarantuje wyjątkową skuteczność emolientów. Jeśli szukamy więc kosmetyków, które zatroszczą się o naszą skórę, nie będą wywoływały podrażnień i reakcji alergicznych, a jednocześnie będą naprawdę skuteczne, postaw właśnie na emolienty.

Stosujmy emolienty

Szeroki wybór

Obecnie emolienty to szeroki wybór produktów w różnej postaci. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć kosmetyk, który będzie idealnie dopasowany do indywidualnych oczekiwań i preferencji. Nie ma żadnych problemów ze znalezieniem takiego emolienta, który będzie nam maksymalnie odpowiadał.

Brak szkodliwych dodatków

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o szkodliwych wpływie parabenów na naszą skórę. Tymczasem w przypadku emolientów parabenów nie znajdziemy. Dzięki temu nie trzeba obawiać się reakcji alergicznych i podrażnień, które często są wywoływane właśnie przez szkodliwe parabeny.

Emolienty to dermokosmetyki, które bardzo korzystnie wpływają na kondycję skóry. Można je stosować bez obaw o pogorszenie stanu skóry nawet wówczas, gdy dotknięta jest takimi chorobami, jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!Musisz być zalogowany, aby móc komentować.