Ostatnie wiadomości:

Projekt „Nauka Ratuje Życie” działa w naszym kraju nieprzerwanie od 2017 roku. Naukowcy opracowują systemy pomocne w walce z wieloma poważnymi chorobami oraz wprowadzają innowacyjne metody służące zwiększeniu komfortu pacjentów. W ramach projektu „Nauka Ratuje Życie” powstały sale do podań leków dla dzieci, mające na celu nie tylko usprawnienie leczenia, lecz także wzbudzenie wśród najmłodszych pacjentów zainteresowania medycyną i nauką, co może zaprocentować w przyszłości.

Wsparcie młodych naukowców

Roche Polska ze swoim projektem wychodzi także do młodych i zdolnych naukowców poprzez podejmowanie współpracy z uczelniami wyższymi. Poskutkowało to między innymi utworzeniem inicjatywy BioMed Leaders Academy, dzięki której zafascynowani nauką studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą wykazać się i rozwijać w wielu dziedzinach, oraz są zachęcani do dzielenia się swoimi pomysłami. Doktoranci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi dzięki innowacyjnemu podejściu projektu mogą zrealizować i zweryfikować swoje idee w praktyce, już na początkowym etapie badań.

Projekt „Nauka Ratuje Życie” – innowacje sprzymierzeńcami pacjentów

Innowacja to także inwestycje

Roche Polska wspiera rozwój badań, zapewniając im także odpowiednie, finansowe podłoże, dzięki czemu możliwe jest tworzenie i rozwijanie ośrodków badawczych i naukowych. W takich miejscach naukowcy mogą brać czynny udział w procesie powstawania nowych leków. Jednym z takich miejsc jest Oddział Badań Wczesnych Faz.

Projekt „Nauka Ratuje Życie” oprócz dążenia do dostarczania najwyższej jakości rozwiązań medycznych, ma również niekwestionowane walory edukacyjne. Promuje naukę w Polsce i na świecie oraz zachęca naukowców do działania, wspierając zatrudnianie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Daje ludziom wiarę w lepszą przyszłość medycyny i poprawia sytuację pacjentów cierpiących na wiele chorób, które dzięki szybkiej diagnostyce i podjęciu odpowiedniego leczenia stają się łatwiejsze do wyleczenia. Projekt przyczynia się także do zwiększania innowacyjności  polskiej gospodarki, co sprawia, że jest uznawana i doceniana na całym świecie.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!