Ostatnie wiadomości:

Jest smaczna, bardzo łatwa w przygotowaniu oraz możemy ją kupić w stosunkowo niskiej cenie. Każdy z nas ją lubi i ceni. To oczywiście popularna pizza. Białystok, Wrocław, Warszawa, w każdym większym mieście od lat dziewięćdziesiątych powstają pizzerie, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak jednak powinna wyglądać i smakować dobra pizza?

Prawdziwa dobra pizza rozpływa się w ustach i charakteryzuje umiarem w doborze składników. Choć większość z nas uważa, że im więcej tych, zostało położonych na pizzy, tym jest lepiej to dla smaku, to realnie wystarczą trzy do czterech składników. Idealne ciasto według autentycznej receptury jest cienkie i chrupiące, wyrabiane z mąki pszennej. Dzięki dużej ilości ziół, jak oregano, bazylia, czy rozmaryn oraz świeżych składników kusi swoim aromatem. Harmonię z całością tworzy również sposób jej wypiekania. Musi to być, piec opiekany drewnem. Prawdziwa pizza nie istnieje też bez wykorzystania oliwy. Ta pozwala bowiem wydobyć z ciasta oraz położonych składników, prawdziwą esencję smaku.

Prawdziwie smaczna pizza

Sam przepis na przygotowanie pizzy jest prosty i dostępny powszechnie dla każdego, co w żaden sposób nie znaczy, że każdy potrafi z niego skorzystać. Najważniejsze jest ciasto. Wystarczy do szklanki z letnią wodą dodać drożdże, łyżeczkę cukru, mąkę i oliwę z oliwek. Całość mieszamy do momentu, aż zaczyn będzie miał jednolitą konsystencję. Następnie odstawiamy je na dwadzieścia minut pod przykryciem. Pamiętajmy by szklanka, w której przygotowujemy, zaczyn była dość wysoka, w przeciwnym razie zawartość może się wylać po urośnięciu. Po upływie dwudziestu minut bierzemy zaczyn, dodajemy do mąki i wówczas dodajemy sól i zaczynamy wyrabiać ciasto. Ważne, by wyrabiać je ręcznie, bez korzystania z wałka. Tyle mówi nam przepis, ale w praktyce każde ciasto wyrabia się indywidualnie, a dodatki i proporcje stosować należy, korzystając z wieloletniego doświadczenia. Pizza bowiem jest taka, jak kucharz pracujący w kuchni. Jeśli ma doświadczenie, to z pewnością zjemy w restauracji, w której pracuje, doskonałej jakości pizze.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/bialystok-atrium-biala

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!