Ostatnie wiadomości:

Kiedy mówimy o kosmetykach, na ogół koncentrujemy się na tych drogeryjnych. Są stosunkowo tanie, kupimy je w każdym sklepie kosmetycznym. Niestety, wiele z nich nie wpływa zbyt dobrze na naszą skórę. Co więcej, w przypadku jakichkolwiek problemów skórnych nie można ich stosować. Co zrobić? Rozwiązaniem okazują się być emolienty – specjalistyczne dermokosmetyki, które kupimy w większości aptek.

Co to takiego?

Emolienty to wysokiej jakości preparaty z precyzyjnie ustalonym składem, które mają działać natłuszczająco. Trzeba jednak bardzo wyraźnie podkreślić, że wywierają one na skórę znacznie szerszy wpływ. Przede wszystkim tworzą na jej powierzchni niewidoczną warstwę, która skutecznie chroni przed utratą wody, a także negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. W efekcie skóra jest nawilżona, odżywiona, gładka. I wygląda po prostu pięknie.

Jak wygląda skład emolientów?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że jest on w pełni naturalny. W emolientach na próżno szukać parabenów, czyli substancji, które bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję skóry. W emolientach nie ma także substancji pieniących czy zapachowych. To właśnie dlatego są one tak delikatne dla skóry i nie wywołują podrażnień oraz reakcji alergicznych.

Poznajmy bliżej emolienty

Kto może stosować emolienty?

Emolienty to kosmetyki bardzo bezpieczne i łagodne dla skóry. W efekcie mogą być stosowane nie tylko przez osoby o skórze zdrowej, ale również tej dotkniętej przez łuszczycę oraz atopowe zapalenie skóry. Sprawdzają się w przypadku nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci. Warto dodać, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby po emolienty sięgać od pierwszych dni życia malucha. Nie wywołują one podrażnień ani reakcji alergicznych.

Emolienty to kosmetyki, które bez wątpienia warto poznać. Jeśli kosmetyki drogeryjne nie wpływają korzystnie na kondycję Twojej skóry bądź wymaga ona specjalistycznego traktowania, zachęcamy do sięgnięcia właśnie po emolienty. Dzięki nim cieszyć można się nawilżoną skórą, która prezentuje się naprawdę bardzo dobrze.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!Musisz być zalogowany, aby móc komentować.