Ostatnie wiadomości:

Choć przez lata napięcie odczuwane przez kobiety tuż przed miesiączką było powszechnie ignorowane, dziś wiemy, że takie podejście było niewłaściwe. PMS to schorzenie poważne nie tylko dlatego, że może dotyczyć nawet trzech na cztery kobiety. Statystyki mówią o tym, że nawet w przypadku co dziesiątej jego objawy są na tyle intensywne, że w pewnym momencie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Wszystko to sprawia, że zespołu napięcia przedmiesiączkowego nie wolno lekceważyć.

Jedno schorzenie – różne objawy

Lekarze i naukowcy zajmujący się PMS przyznają, że mają do czynienia z poważnym problemem. Mówiąc o zespole napięcia przedmiesiączkowego nie mamy przecież do czynienia z kilkoma, ale nawet z trzystoma objawami. Składają się na nie zarówno objawy psychiczne, jak i fizyczne, charakterystyczne jest dla nich przy tym również to, że występują w różnym natężeniu. Kobiety przyznają, że szczególnie męczące są objawy o podłożu psychicznym. Trudno wytrzymać z samą sobą, gdy nieustannie trzeba zmagać się z drażliwością, irytacją oraz z uczuciem niepokoju. Nie sposób też oskarżać osób znajdujących się w naszym otoczeniu o brak empatii w takiej sytuacji. Problematyczne są też bóle głowy, uczucie ciężkich nóg, wilczy apetyt oraz ujawniające się w tym okresie problemy z właściwą pracą serca. Normalne funkcjonowanie jest więc znacząco utrudnione.

PMS - walka z mitami

Czas na zmiany

Przez lata kobietom powtarzano, że stan, w jakim się znajdują, jest przede wszystkim konsekwencją ich własnych zaniedbań. Wmawiano im, że zbyt często folgują sobie i teraz muszą liczyć się z konsekwencją takiego zachowania. Dziś, na szczęście, wiemy, że tak nie jest. Umiemy też łagodzić objawy PMS. Można robić to na wiele sposobów, jednym z najskuteczniejszych jest zaś sięgnięcie po odpowiedni lek. Tu warto wspomnieć o preparacie Castagnus bazującym na korzystnym wpływie na kobiecy organizm niepokalanka mnisiego. Wyciąg z jego owoców pomaga w przywróceniu równowagi hormonalnej, dzięki czemu intensywność objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego staje się mniejsza.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!