Ostatnie wiadomości:

Trudno wyobrazić sobie zaręczyny bez pierścionka. W naszej tradycji stanowi on nieodłączny element tego ważnego wydarzenia. W salonach jubilerskich znajdziemy jednak cały szereg modeli, co sprawia, że większość panów ma ogromny problem z wyborem odpowiedniego pierścionka dla swojej wybranki serca. Podpowiadamy, co warto uwzględnić i na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy wybrać idealny pierścionek zaręczynowy.

Kolor złota

Największą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe złote. Nie oznacza to jednak,że tylko takie znajdziemy w salonach jubilerskich. Jeśli chodzi o pierścionki ze złota, to do wyboru mamy jeszcze te z białego złota oraz pierścionki mieszane. Na jaki więc postawić? Wszystko zależy od tego, jakie pierścionki nosi wybranka serca. Dlatego przed udaniem się do jubilera warto nieco poszperać w szkatułce z biżuterią.

Pierścionki zaręczynowe: jak wybrać ten idealny?

Fason

Jeśli pod uwagę weźmiemy to kryterium, to okaże się, że pierścionków jest całe mnóstwo. Najczęściej wybierane są modele klasyczne, w przypadku których kamień umieszczony jest centralnie. Oprawa szatonowa jest obowiązkowym elementem takiego pierścionka. Takie pierścionki podobają się większości kobiet bez względu na preferencje. Kobiety, które lubią biżuterią odważną i niesztampową z pewnością ucieszą się z pierścionka o odważnym kształcie. Fantazyjna szyna czy model wielokamieniowy np. taki jak ten to jedynie niewielka część tego, co mogą zaproponować nam jubilerzy.

Rozmiar pierścionka

Udając się do jubilera, warto wiedzieć, jaki rozmiar pierścionka nosi przyszła panna młoda. Jeśli mamy taką możliwość, najlepiej jest zabrać ze sobą do jubilera pierścionek, który najczęściej pojawia się na palcu wybranki serca. Jeśli nie, pierścionek można samodzielnie zmierzyć. Należy jednak zrobić do odpowiednio. Ostatecznością jest zabranie przyszłej panny młodej do salonu i wspólne wybranie pierścionka zaręczynowego. Wówczas jednak nie będzie niespodzianki.

Nasze wskazówki z pewnością pomogą w wyborze odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Elementów, które warto wziąć pod uwagę jest jednak zdecydowanie więcej. My wskazaliśmy wyłącznie te najbardziej istotne. Stosując się do naszych wskazówek, uda się wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, który przez całe życie będzie przypominał o tym wyjątkowym wydarzeniu, jakim są oświadczyny.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!