Ostatnie wiadomości:
Nie stać Cię na kupno auta? Weź kredyt samochodowy!

W dzisiejszych czasach trudno byłoby wyobrazić sobie życie bez samochodu. Kupno auta wymuszają na nas dojazdy do odległego miejsca pracy, wakacyjne podróże czy zwykłe odwiedziny u znajomych. Samochód zapewnia o wiele większą wygodę niż miejsca komunikacja – dzięki niemu jesteśmy niezależni i możemy poruszać się w takich godzinach, jakie tylko nam pasują.

Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy potrzebujemy auta, a nie mamy wystarczających środków finansowych? Z pomocą przychodzą nam firmy, oferujące tani kredyt samochodowy. Pożyczkę na samochód znajdziemy obecnie niemal w każdym banku, komisie lub u dealera wybranej marki (oferuje ją np. salon hondy). Może być ona przeznaczona na zakup nowego i używanego auta, a starać się o nią mogą klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy.

Formalności związane z kredytem

Kredyt można zaciągnąć również w obcej walucie, a także w połączeniu z kosztami ubezpieczenia OC i AC. Taka pożyczka wymaga co prawda więcej formalności niż zwykły kredyt gotówkowy, jest jednak od niego korzystniejsza ze względu na niższe oprocentowani i dłuższy okres spłaty, który może wynosić nawet 10 lat. O kredyt na samochód może ubiegać się każda osoba, która jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę, o dzieło, zlecenie lub kontrakt. Wniosek mogą złożyć także rolnicy, emeryci i renciści. Dla posiadaczy własnej działalności gospodarczej poza pożyczką dostępny jest także leasing samochodowy. Wniosek można złożyć w siedzibie wybranej placówki lub przez Internet – ten drugi sposób znacznie przyspieszy wszelkie formalności, związane z udzieleniem kredytu.

Najważniejszy minus kredytu

Niektóre banki oferują również w tym przypadku niższe raty. Przy wszystkich swoich zaletach kredyt samochodowy posiada jeden ważny minus: do momentu spłaty zadłużenia współwłaścicielem auta pozostaje bank. Jeśli więc zastanawiamy się nad wzięciem pożyczki pod zastaw samochodu, ustalmy najpierw wysokość rat i zastanówmy się, czy będzie nas stać na ich spłatę. Warto przejrzeć ponadto oferty poszczególnych banków i innych instytucji, aby wybrać najtańszy kredyt samochodowy, dopasowany do naszych potrzeb.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!