Ostatnie wiadomości:

Naprawa pompowtryskiwaczy - jak się do tego zabraćProblemy z samochodem dotyczą różnych jego części wewnętrznych. Najczęstszą przyczyną nieprawidłowej pracy auta jest zużycie pewnych elementów wewnętrznych, jakimi są pompowtryskiwacze. Części te przy wymianie mogą za bardzo nadszarpnąć budżet finansowy, dlatego w większości przypadków lepiej jest pomyśleć o naprawie.

O tym, czy pompa jest uszkodzona może powiedzieć specjalista pracujący w profesjonalnym serwisie diagnostycznym. Wymiana poszczególnych części pozwoli przywrócić pracę takiego elementu, niestety trzeba też uważać na warsztaty oferujące naprawy, a w rzeczywistości dokonujących jedynie czyszczenia, co przez zwyczajnego kierowcę będzie w zasadzie niewyczuwalne.

Pompa, która źle pracuje

Najlepiej jest brać pod uwagę dokonywanie napraw tego typu części w autoryzowanych warsztatach trudniących się regenerowaniem wtryskiwaczy. Naprawa pompowtryskiwaczy to szeroki zakres wymiany części. W zależności od tego, która z części uległa awarii, wycenić można cały koszt naprawczy. Najczęstszym dostrzegalnym przez specjalistę elementem, który uległ znacznemu zużyciu są końcówki. W tym obszarze najczęściej zawodzi iglica, która poprzez unoszenie odpowiedzialna jest za wtrysk paliwa. Iglica, która uległa zużyciu wtryskuje zbyt dużą dawkę paliwa do cylindra zakłócając swobodną pracę silnika. W takim wypadku nadmiar paliwa, który dostał się przez iglicę do cylindra wycieka, co w efekcie widoczne jest jako dymienie silnika na siwo.

Koszty wymiany i regeneracji

Na temat kosztów powiązanych z wymianą poszczególnych części wtryskiwaczy można wiele mówić. Kwota takiej naprawy waha się od 150 do 700zł. Porównując te kwoty do kosztu zakupu całego układu wtryskującego, można dostrzec wyraźne różnice. Koszt zakupu nowej pompy wtryskiwacza to zwykle cena od 1500 do 5500zł. Łatwo można dostrzec, że w niektórych przypadkach może nawet przekraczać wartość starszych modeli samochodów. Naprawa pompowtryskiwaczy – pod warunkiem, że będzie wykonana w profesjonalnym warsztacie – przywróci działanie fabryczne auta. Wówczas niedostrzegalne będą problemy związane z rozruchem zwłaszcza podczas niższych temperatur. Działanie pompowtryskiwaczy, jak łatwo można się dowiedzieć, powiązane jest z wytwarzaniem odpowiedniego ciśnienia, niezbędnego do prawidłowego rozruchu silnika samochodowego.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!