Ostatnie wiadomości:

Na co zwracać uwagę wykupując ubezpieczenie ACUbezpieczenie AC to szereg korzyści dla kierowców. Nie jest obowiązkowe, ale wspomniane korzyści sprawiają, że nie brakuje osób zainteresowanych jego wykupieniem. Czy jednak zawsze można liczyć na to, że polisa AC będzie na tyle atrakcyjna, aby spełnić oczekiwania kupującego? Nietrudno się domyślić, że wiele zależy od niego samego i od tego, czy będzie w stanie wybrać najlepszą z dostępnych ofert.

Zakres ubezpieczenia i jego specyfika

Tym, na co powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności nie jest wcale cena, ale zakres ubezpieczenia. Obowiązuje przy tym zasada mówiąca o tym, że im jest on szerszy, tym lepiej nawet, jeśli nie mamy do czynienia z najtańszą z dostępnych na rynku propozycji. Przed podpisaniem umowy warto więc upewnić się, że polisa AC przyniesie nam korzyści nie tylko wówczas, gdy dojdzie do uszkodzenia pojazdu w konsekwencji zdarzenia drogowego. Powinna ona także chronić przed uszkodzeniem pojazdu na skutek innych czynników, kradzieżą samego pojazdu oraz jego poszczególnych elementów.

Jak wyceniać samochód

Zakres polisy AC nie jest wcale jedynym problemem, z istnieniem którego muszą liczyć się kierowcy. Wcale nie bez znaczenia wydaje się wycena samochodu. Tu ubezpieczyciele stosują zróżnicowane praktyki. Jedni uwzględniają sugestie klienta, inni szacują wartość samochodu na podstawie danych statystycznych, jeszcze inni zaś proponują swoją wycenę, są jednak otwarci na sugestie klienta. Każde rozwiązanie ma nie tylko swoje mocne, ale i słabe strony, w interesie kierowcy leży więc przeanalizowanie wszystkich opcji i dokonanie wyboru tej najwłaściwszej.

Co z częściami zamiennymi?

Inną kwestią, którą warto poruszyć przed podpisaniem umowy, jest cena i jakość części zamiennych stosowanych podczas wyceny szkód. Nietrudno się domyślić, że w interesie klienta leży wycena wartości części oryginalnych, najlepiej wraz z robocizną, ponownie można przekonać się jednak, że praktyki ubezpieczycieli w tym zakresie poważnie różnią się między sobą. Zapoznanie się z umową pozwala więc na uniknięcie przykrych niespodzianek.

Sprawdź również: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-ac

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!