Ostatnie wiadomości:

Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli jak dbać o samochódNowe przepisy w sprawie egzaminu na prawo jazdy nie tylko zaostrzają zasady kursów przygotowawczych, ale także wprowadzają szereg dodatkowych umiejętności, które kursant musi posiąść, aby móc bez problemów zdań egzamin końcowy. Jedną z takich umiejętności jest tak zwana jazda ekologiczna (eko-driving).

Dzięki niej podczas codziennego użytkowania pojazdu można zaoszczędzić 20-30% budżetu przeznaczanego na paliwo rocznie. Nie dość, że portfel kierowcy będzie pełniejszy, to jeszcze sam pojazd będzie odczuwał wyraźną ulgę podczas pracy. Takie uważne korzystanie z samochodu wiąże się jeszcze z jednym istotnym zagadnieniem.

Profilaktyka…

Każdy kierowca wie, że musi przeprowadzać okresowe kontrole, przeglądy swojego samochodu. Dla wielu jest to przykry obowiązek, o którym przypominają sobie dopiero wtedy, kiedy zbliża się (albo już został dawno przekroczony) termin obowiązkowego kolejnego przeglądu. Jednakże taka postawa opiera się na błędnych przesłankach, ponieważ w jej wyniku najwięcej możemy stracić my sami. Niekompletne, albo zbyt wybiórcze traktowanie profilaktyki swojego pojazdu prędzej czy później może odbić się na jego sprawności. W związku z tym bardzo istotną kwestią jest to, aby zawczasu zainteresować się ofertą serwisów samochodowych w swojej okolicy, tak by dobrać ten najbardziej nam odpowiadający. Odpowiednia współpraca i regularnie dokonywane przeglądy składają się na korzystną dla nas profilaktykę, która pozwala zaoszczędzić kierowcy nerwów, ale i pieniędzy. A opisana powyżej jazda ekologiczna stanowi doskonałe uzupełnienie tej profilaktyki. Dlatego należy zachęcać – zwłaszcza początkujących kierowców – do zadbania o te sprawy. Na Lubelszczyźnie nie jest to specjalnie trudne. Dobra Auto Naprawa do znalezienia w Lublinie jest tak trudna, jak obliczenie równanie „dwa plus dwa” dla profesora matematyki.

… I jeszcze raz profilaktyka.

Jeżeli kierowcy nie uświadomią sobie tych oczywistych prawd, to do końca życia będę powielać stale te same błędy. To właśnie przez nie pojazdy bardzo szybko tracą swoją żywotność, a na drogach dochodzi do wielu bezsensownych problemów. Zapobieganie nie odnosi się wyłącznie do ludzi i ludzkich chorób, ale również do motoryzacji. Należycie zadbany samochód potrafi służyć swojemu właścicielowi wielokrotnie dłużej, aniżeli nawet najdroższa maszyna, która jednak trafiła na nieodpowiedzialnego kierowcę.

Dbajmy o swoje portfele, dbajmy o zdrowie innych ludzi. Dokonujmy stale przeglądów i polubmy się ze eco-driving.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!