Ostatnie wiadomości:

Posiadanie samochodu znacznie ułatwia życie. Przede wszystkim zapewnia niezależność w przemieszczaniu się. Co jednak w sytuacji, kiedy nie mamy gotówki na zakup auta, a bank nie chce nam dać kredytu bądź sami z jakiegoś powodu nie chcemy go zaciągać? Wówczas warto postawić na leasing auta, którego popularność jest coraz większa.

Na czym to polega?

Leasing jest rozwiązaniem bardzo prostym. Jego podstawę stanowi umowa cywilnoprawna, która zawierana jest przez strony stające się leasingodawcą oraz leasingobiorcą. W umowie jasno określony jest czas trwania leasingu, a także wysokość opłat ponoszonych w związku z nim przez leasingobiorcę. Co ważne, w umowie ustala się także kwotę ewentualnego wykupu auta po zakończeniu umowy leasingowej.

Leasing samochodowy

Do kogo leasing jest adresowany?

Początkowo leasing obejmował wyłącznie samochody nowe. Dzisiaj wiele w tej kwestii się zmieniło i dostępny jest także leasing aut używanych. Leasing najczęściej wybierany jest przez firmy. Wśród klientów firm leasingowych znajdują się w związku z tym zarówno wielkie przedsiębiorstwa, jak i małe, wręcz jednoosobowe firmy. Co jednak istotne, dzisiaj na to rozwiązanie mogą zdecydować się także osoby prywatne. Leasing konsumencki to propozycja stworzona właśnie z myślą o takich osobach. Warto dodać, że wśród klientów firm leasingowych coraz częściej to właśnie osoby prywatne stanowią dużą grupę klientów.

Jak wyglądają formalności?

Mówiąc o leasingu, koniecznie trzeba pamiętać o tym, że formalności z nim związane są zdecydowanie mniej skomplikowane niż wówczas, gdy ubiegamy się o kredyt bankowy. Jest ogromny ukłon w stronę klienta. Wspomnieć trzeba, że leasing w żaden sposób nie przekłada się na zdolność kredytową. Podczas jej wyliczania bank leasingu po prostu w ogóle nie bierze pod uwagę. Jeśli będziemy chcieli zaciągnąć kredyt, leasing w żaden sposób nam w tym nie przeszkodzi.

Leasing auta warto polecić zarówno firmom, jak i osobom prywatnym chcącym kupić auto. Firm leasingowych działa obecnie tak wiele, że bez trudu uda się znaleźć tą, której oferta wpisuje się w indywidualne oczekiwania bądź możliwości finansowe.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!Musisz być zalogowany, aby móc komentować.