Ostatnie wiadomości:

Dane, które zgromadziło Biuro Informacji Kredytowej wynika, że niemal połowa dorosłych Polaków jest zadłużona. To wskazuje na to, że kredyty należą do produktów bankowych cieszących się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Przyszli kredytobiorcy mają do wyboru różne rodzaje kredytów. Wśród nich jest np. kredyt odnawialny.

Limit w koncie: inna nazwa kredytu odnawialnego

Kredyt odnawialny: co to znaczy?Kredyt odnawialny jest nazwą potoczną dla limitu, który bank może przyznać klientom w koncie osobistym. Kredyt odnawialny to instrument finansowy, dzięki któremu można wielokrotnie korzystać z przyznanej kwoty kredytu. Nie trzeba przy tym za każdym razem podpisywać nowej, oddzielnej umowy.

Komu może zostać przyznany?

Mogą go otrzymać osoby, które mają lub deklarują chęć otworzenia w banku konto osobiste oraz posiadają stałe, udokumentowane źródło dochodów. Z uwagi na to, iż kredyt odnawialny udostępniany jest przez bank prowadzący nam konto osobiste, formalności związane z przyznaniem limitu trwają stosunkowo krótko. Wniosek o otwarcie linii kredytowej możemy złożyć osobiście, drogą telefoniczną lub za pośrednictwem internetu. Formalności trwają kilka dni, maksymalnie 7. Najczęściej jednak na ich załatwienie wystarcza 1-2 dni.

Wysokość limitu

Wysokość przyznanego przez bank limitu zależy od regulaminu banku oraz od naszych zarobków. Zazwyczaj banki przyznają jedno- lub dwukrotność wynagrodzenia, które wpływa na konto. Są jednak banki, w których limit stanowi trzykrotność miesięcznych dochodów netto.

Koszt kredytu

Limit w koncie dostaniemy na rok, w tym czasie powinniśmy go spłacić; zadłużenie będzie spłacane z bieżących wpływów na konto.  Koszt kredytu zależy między innymi od tego, czy spłacamy go w terminie. W przypadku, gdy wykorzystamy tylko część limitu, który przyznał nam bank, odsetki zostaną naliczone tylko od części kredytu, którą wykorzystaliśmy – to jedna z jego największych zalet. Środki są oprocentowane od pierwszego dnia, w którym z nich skorzystaliśmy – starajmy się więc nie wydawać więcej niż zarabiamy.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!