Ostatnie wiadomości:

Korzenne przyprawy świetnie poprawiają smak wielu potraw. Jak się okazuje, wiele z nich wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Sprawdzają się świetnie w łagodzeniu bólu głowy, gardła, a nawet w obniżaniu nadmiernie wysokiego poziomu cholesterolu we krwi.

Kardamon

W medycynie ludowej przyprawa ta polecana była w przypadku skurczy żołądka, niestrawności oraz wzdęć. Jak się okazuje, nie było w tym za grosz przesady. Kardamon zawiera substancje o działaniu rozkurczowym. Z tego powodu jest częstym dodatkiem do leków podawanych w zaburzeniach łaknieniach. Sprawdza się również w chorobach układu pokarmowego. Obecnie coraz częściej mówi się o tym, że kardamon zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych.

Goździki

Z uwagi na dużą zawartość przeciwutleniaczy wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Zawarty w nich jest również eugenol – substancja wykazująca działanie znieczulające oraz odkażające. W związku z tym goździki pomagają zwalczać dolegliwości bólowe.

 

Anyż

To jeden ze składników wielu syropów o działaniu wykrztuśnym. Wszystko za sprawą anetolu, który ułatwia odkrztuszanie. Wykazuje on również działanie rozkurczowe. Anyż polecany jest w przypadku:

– suchego kaszlu;

– nieżytu gardła;

– zapalenia oskrzeli.

Syrop z anyżu można przygotować samodzielnie. Wystarczy dwie łyżki mielonego anyżu zmieszać z niewielką ilością miodu.

 Korzenne przyprawy o zbawiennym wpływie na zdrowie

Imbir

Ceniony jest od tysiącleci. Imbir działa rozgrzewająco, świetnie sprawdzając się w przypadku przeziębienia. Sprawdza się jako środek przeciwwymiotny. Z tego też powodu jest częstym dodatkiem do leków zmniejszających objawy choroby lokomocyjnej. Z uwagi na łagodzenie dolegliwości bólowych dodawany jest do maści na reumatyzm. Napój z imbiru to naturalny sposób na obniżenie gorączki.

Cynamon

Wykazuje działanie rozgrzewające. Pomaga w przeziębieniu, wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Wystarczy codziennie spożywać pół łyżeczki cynamonu, aby obniżyć poziom złej frakcji cholesterolu. Coraz częściej mówi się również, że cynamon pomaga obniżyć zbyt wysoki poziom cukru we krwi.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!