Ostatnie wiadomości:

Piec kaflowy czy kominek kojarzy się nam wszystkim z przyjemnym czasem spędzanym przy żywym ogniu. Nadal uznawany jest za symbol statusu i pewnego bogactwa. Wynika to z faktu, że kojarzy się praktycznie wyłącznie z dużymi domami, położonymi na przedmieściach miast. Tymczasem współcześnie właściwie każdy posiadacz nawet małego mieszkania może mieć swój kominek.

Najpierw o plusach

Rewolucją w tym zakresie okazał się kominek wolnostojący, to urządzenie, które bazuje na starej i dobrze nam znanej kozie. Jednak o ile ta kojarzy się nam z wątpliwej jakości ogrzewaniem i jeszcze mniej atrakcyjną estetyką, to kominek wolnostojący czy też jak kto woli współczesna koza, spełnia wszystkie wymagania, jakie stawiamy tego typu produktom.

Kominek tego typu idealnie nadaję się do zastosowania wszędzie tam, gdzie nie istnieje możliwość podłączenia pełnowartościowego pieca. Może to być efekt problemów technicznych samego budynku, niewyposażenia go w sam komin, czy po prostu braku środków finansowych na remont budynku, który przystosowałby go do zamontowania kominka. Urządzenie takie sprawdzi się także w małych mieszkaniach, które zostały usytuowane w blokach, gdzie naturalnie nie jesteśmy w stanie zamontować pieca.

Kominek wolnostojący czy piec?

Teraz o minusach

Jednak z tych zalet płyną oczywiście też konkretne ograniczenia. O ile piec jest nam w stanie za pośrednictwem płaszcza wodnego, ogrzać skutecznie całe mieszkanie czy dom, to kominek wolnostojący został zaprojektowany do ogrzania co najwyżej jednego lub dwóch pomieszczeń. Może on zatem stanowić dodatkowe źródło ciepła, ale nie będzie nigdy tym głównym. Z kolei w odróżnieniu od pieca, sam kominek jest urządzeniem bardzo wygodnym. Rozpala się je w kilkanaście minut, kiedy sam piec potrzebuje na to samo, nawet kilku godzin. Dodatkowo możemy je dowolnie przenosić z pokoju do pokoju, a nawet zabrać ze sobą, kiedy się po prostu wyprowadzamy. Nie trzeba go bowiem przy montować na stałe. Oznacza to, że o ile piec jest rozwiązaniem korzystnym dla posiadaczy domów, to sam kominek idealnie wpasuję się w gusta osób, które dysponują nieco mniejszą powierzchnią.

Szeroką ofertę kominków wolnostojących znajdziesz na Kratki.com

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!