Ostatnie wiadomości:

Przez wiele lat bezpośredni wtrysk paliwa był stosowany w samochodach z silnikiem Diesla. Teraz pojawia się on również w samochodach z silnikami benzynowymi. W samochodach, w których zdecydowano się na bezpośredni wtrysk paliwa, wtryskiwacze należą do części, których naprawa lub wymiana może wiele kosztować. Już od pewnego czasu właściciele samochodów z bezpośrednim wtryskiem paliwa mają do swojej dyspozycji preparaty do czyszczenia wtrysków benzyny. Nie tylko usuwają one zanieczyszczenia, ale także zapobiegają ich osadzaniu się. Dzięki temu wtryskiwacze dłużej są sprawne.

Co może świadczyć o tym, że wtryski paliwa wymagają wyczyszczenia?

Wtryskiwacze benzyny w nowoczesnych samochodach z silnikami benzynowymi pełnią bardzo ważną rolę. To dzięki nim do komory spalania silnika trafia odpowiednia dawka paliwa. Początkowo stosowane były wtryskiwacze elektromagnetyczne. Dzisiaj znajdują się one tylko w starszych modelach samochodów. W tych najnowszych zostały zastąpione wtryskiwaczami piezoelektrycznymi. Zasada ich działania jest bardzo do siebie zbliżona.  O tym, że nie spełniają one swojej roli świadczy między innymi zbyt duża emisja spalin: samochód zaczyna „kopcić”. Ale to nie jedyny objaw, który świadczy o tym, że wtrysk paliwa wymaga wyczyszczenia. Mogą pojawić się nie tylko trudności z uruchomieniem silnika. Gdy wtryski nie zostaną wyczyszczone, auta można w ogóle nie odpalić. Do tego zacznie on spalać o wiele więcej paliwa.

Czy wtryskiwacz można wyczyścić samodzielnie?

Nie ma idealnie czystego paliwa. W każdym znajdą się jakieś zanieczyszczenia, które sprawią, że samochód z bezpośrednim wtryskiem paliwa nie będzie sprawował się bez zarzutów. Wielu problemów można jednak uniknąć stosując jeden z dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny takich jak choćby TEC 2000 (link). Dzięki nim wtryskiwacze można wyczyścić samodzielnie oszczędzają w ten sposób na ich bardzo kosztownej wymianie czy naprawie. Preparat do czyszczenia wtrysków nie jest drogi, ale za to jest bardzo skuteczny. Warto wiedzieć, że preparat do czyszczenia wtrysków można stosować nie tylko, gdy pojawią się sygnały, że wymaga on czyszczenia, ale także profilaktycznie. Przed czyszczeniem koniecznie trzeba zapoznać się z instrukcją. Inaczej stosuje się go w celach profilaktycznych, a inaczej już do czyszczenia.

Bezpośredni wtrysk paliwa stosowany jest w coraz większej liczbie samochodów. Stosowany jest już nie tylko w samochodach z wysokoprężnym, ale także benzynowym silnikiem. Nagromadzony na wtryskiwaczu osad można usunąć przy pomocy specjalnego preparatu do czyszczenia.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!