Ostatnie wiadomości:

W większości dobrze zaopatrzonych aptek kupimy dzisiaj emolienty – dermokosmetyki, które doskonale sprawdzają się w pielęgnacji nie tylko skóry zdrowej, ale również dotkniętej rozmaitymi przypadłościami. Emolienty mają całe mnóstwo zalet. Przyjrzyjmy się tym, które można uznać za najważniejsze.

Wysoka skuteczność

Emolienty to dermokosmetyki o wyjątkowej skuteczności, która jest efektem zastosowania szeregu substancji aktywnych. W każdym kosmetyku zaliczanym do emolientów znajdziemy kompleks nawilżający, który zadba o to, aby skóra została dogłębnie nawilżona. Producenci sięgają również po składniki, których zadaniem jest podtrzymywanie efektu nawilżającego, jaki udało się uzyskać. Emolienty zawierają również substancji radzące sobie z podrażnieniami, stanami zapalnymi, a także świądem. Są o objawy wyjątkowo uciążliwe, na których pokonaniu zależy wszystkim dotkniętym nimi osobom. Warto pamiętać, że emolienty bardzo dobrze wpływają na warstwę hydrolipidową naskórką. Tworzą niej niewidzialną warstwę o działaniu ochronnym. Zmniejsza ona utratę wody przez skórę, a jednocześnie solidnie chroni ją przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Jakie zalety mają emolienty?

Naturalność

Kiedy mówimy o emolientach, nie możemy zapomnieć, że są to substancje o naturalnym składzie. Nie zawierają parabenów, substancji pieniących czy zapachowych. To właśnie dlatego wpływają tak korzystnie na skórę, nie wywołując jednocześnie podrażnień czy reakcji alergicznych. Naturalny skład sprawia również, że emolienty mogą być stosowane do pielęgnacji skóry dzieci. Co więcej, rodzice mogą po nie sięgać już od pierwszych dni obecności maluszka na świecie, nie obawiając się, że skóra dziecka źle zniesie takie kosmetyki.

Łatwy dostęp

Jeśli chodzi o emolienty, to na uwagę zasługuje również ich wysoka dostępność. Znalezienie apteki oferującej emolienty nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Rozwiązaniem są także apteki internetowe, w ofercie których emolienty też się znajdują. Robiąc zakupy w takiej aptece, jesteśmy pewni, że nie będziemy musieli stać w kolejce.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!