Ostatnie wiadomości:

Usuwanie zbędnych włosków jest dzisiaj bardzo proste. Do wyboru mamy zarówno nowoczesne kosmetyki, jak i urządzenia, które zrobią to nie tylko szybko, ale przede wszystkim bezboleśnie. Łatwo też znajdziemy metodę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Dla kobiet, którym włoski szybko odrastają

Jaką metodę depilacji wybrać?Można wypróbować w takiej sytuacji plastry z woskiem. Usuwają one włoski razem z cebulkami. Zestaw, którym można wydepilować całe nogi kosztuje kilka złotych. Jest to więc jedna z tańszych metod. Przed użyciem plaster rozgrzewamy w dłoni, przyklejamy do skóry i odrywamy jednym, zdecydowanym ruchem pod włos. Depilacji nie trzeba powtarzać przez przynajmniej trzy tygodnie. Nie jest to metoda dla kobiet wrażliwych na ból. Warto też wiedzieć, że depilacji plastrami nie powinno się robić podczas miesiączki, gdyż skóra jest w tym czasie bardziej wrażliwa. W efekcie ból odczuwany jest silniej.

Dla kobiet wrażliwych na ból

Najlepiej sprawdzą się kremy do depilacji, które zawierają składniki rozpuszczając obecną we włosach keratynę. Kosmetyk wystarczy nałożyć na skórę, odczekać tyle, ile zaleca producent, a następnie zebrać go razem z włosami znajdującą się w opakowaniu szpatułką. Depilacja kremem jest niezwykle prosta i zupełnie bezbolesna. Włoski znikają na różny okres, najdłużej na siedem dni. W drogeriach dostępne są dzisiaj kremy przeznaczone do depilacji pach i bikini oraz do skory wrażliwej. W ich składzie są substancje łagodząc i nawilżające, na przykład witamina E. Przed pierwszym użyciem kremu koniecznie robimy test. Kosmetyk nanosimy na niewielką część ciała, spłukujemy i odczekujemy dwadzieścia cztery godziny – jeśli nie pojawi się zaczerwienienie, możemy go bezpiecznie stosować.

Po depilacji – niezależnie od zastosowanej metody – używamy balsamu lub żelu, który opóźnia odrastanie włosków. Używane regularnie są skuteczne. W przypadku skóry wrażliwej warto wybierać te z substancjami, które łagodzą podrażnienia. Po depilacji pach rezygnujemy z dezodorantu zawierającego alkohol.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!