Ostatnie wiadomości:

Obowiązkowe ubezpieczenie OC i dobrowolne AC to przykry obowiązek, który czeka każdego kierowcę lub posiadacza pojazdu zmechanizowanego, zarejestrowanego na terenie Polski.

Wykupienie ubezpieczenia niewielu kierowcom kojarzy się pozytywnie. Nic dziwnego czynność ta wiąże się z wydaniem, często stosunkowo dużych pieniędzy. W przypadku dobrowolnego ubezpieczenia możemy z tego obowiązku zrezygnować, ale ubezpieczenie OC musi mieć każdy. Obowiązek ten jest o tyle przykrzejszy, kiedy jesteśmy zmuszeni do poszukiwania najlepszych ofert, wykonywania telefonów do agenta i spędzania nad ubezpieczeniem czasu, który chętnie spożytkowalibyśmy inaczej. Dlatego właśnie dla klientów i wszystkich użytkowników samochodu, stworzono kalkulator OC i AC.

Jak skorzystać z kalkulatora OC i AC

Kalkulator OC i AC to bardzo proste narzędzie, które pozwala nam samodzielnie obliczyć wysokość składki na ubezpieczenie i w wielu przypadkach porównać ją z kilkoma zróżnicowanymi ofertami. Kalkulator znajdziemy na stronach internetowych różnych towarzystw czy firm, które działają w obszarze ubezpieczeń samochodowych. Samo narzędzie jest bardzo proste. Zanim z niego skorzystamy, powinniśmy przygotować dokumenty dotyczące naszej osoby, a także samochodu oraz zeszłoroczną umowę ubezpieczeniową. Dokumenty te będą nam niezbędne, aby wpisać żądane przez system dane, które posłużą do obliczenia wysokości składki. Korzyścią z wykonania tego procesu samodzielnie, jest poznanie czynników, które wpływają na wysokość naszej składki.

Kiedy już przygotujemy dokumenty, pozostaję nam jedynie wpisywać kolejne dane w pozycje, wskazywane nam przez system i program. W zależności od programu pozycje te mogą być umieszczone w różnej kolejności, ale powinniśmy przygotować się na pytania o nasz wiek, płeć, rok otrzymania prawa jazdy oraz o to, czy jesteśmy kawalerem lub panną, czy pozostajemy w związku małżeńskim. Będziemy też zmuszeni podać wszelkie dane pojazdu, który podlegać będzie ubezpieczeniu. Po kilkunastu minutach w zależności od tego, jak szybko wpisywać będziemy dane, naszym oczom ukażę się wyliczona, gotowa składka. System zrobi to za nas automatycznie.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!