Ostatnie wiadomości:

Nie da się zaprzeczyć, że sucha skóra twarzy to dość uciążliwy problem, z którym obecnie musi się zmagać wiele osób. Pojawia się więc pytanie jak można skutecznie radzić sobie z problemem suchej skóry, jakie metody można stosować, by minimalizować przykre odczucia z tym związane. Bardzo często okazuje się, że jest to problem długotrwały, szczególnie intensywny w okresach zimowych. Gdy okaże się, że kosmetyki nie dają rady warto pomyśleć o zastosowaniu domowych sposobów, ponieważ bardzo często okazuje się, że to one w tej sytuacji okazują się najlepsze.

Sucha skóra twarzy może być wynikiem rożnych chorób, ale również złej diety, bądź tez efektem korzystania z nieodpowiednich kosmetyków. Problem suchej skorych może się pojawić w momencie, gdy skóra będzie wystawiona na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. To również problem związany z brakami witamin A, E, witamin z grupy B a także witaminy C oraz kwasów tłuszczowych omega 3.

Jak radzić sobie z suchą skórą?

Jak poradzić sobie z suchą skórą?

Przede wszystkim warto postawić na domowe sposoby. Najważniejsze zadanie to jak wiadomo odpowiednie nawilżenie skóry. W domowych warunkach wykorzystywać można masło shea, smalec czy łój. Można także zdecydować się jednorazowo na wykorzystywanie olejów takich jak lniany, oliwę z oliwek, masło kokosowe. Trzeba jednak pamiętać, że ich zbyt częste stosowanie może powodować wtórne przesuszenie skory, ponieważ spowoduje upośledzenie gruczołów łojowych.

Świetnym sposobem na suchą skórę twarzy będą również domowe peelingi, dzięki którym będzie można usuwać suche skórki. Domowe peelingi będą lepszym rozwiązaniem niż kosmetyki chemiczne często z kwasami owocowymi, które będą pogarszać stan skóry. Warto skorzystać z delikatnych peelingów, w ramach których wykorzystywać można np. płatki owsiane czy fasolę adzuki. Również jednak i w tym przypadku stosowanie ich zbyt często nie będzie wskazane.

Nawilżające działanie mają także płyny zawierające hydrolaty, świetnie sprawdzać się będzie między innymi różany. Dodać można również olejki eteryczne, które dodatkowo będą nawilżać skórę jak olejek rumiankowy czy z drzewa sandałowego.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!