Ostatnie wiadomości:

Dolegliwości związane z miesiączkowaniem to utrapienie niemalże każdej kobiety na świecie. Poszczególne osoby mogą oczywiście przechodzić przez to na różne sposoby, ale w każdym przypadku trzeba być przygotowanym na przynajmniej kilka bardzo nieprzyjemnych doznań. Wszystkie ostre objawy związane z tym procesem noszą zbiorczą nazwę zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Prawdopodobnie wielu ludzi słyszało tę nazwę, ale nie jest w stanie powiedzieć o niej niczego konkretnego. Warto dowiedzieć się zatem na ten temat nieco więcej. Okazuje się bowiem, że przy odpowiedniej wiedzy można znacznie skuteczniej radzić sobie ze wszystkimi objawami PMS.

PMS – przyczyny

Opinie lekarzy na temat przyczyn PMS są dość podzielone. Warto pamiętać, że wciąż jest to dość ogólne pojęcie – specjaliści zaliczają do niego kilkaset różnych dolegliwości, na które może cierpieć kobieta krótko przed miesiączką.

Jak przetrwać PMS?

Nie należy ponadto mylić PMS ze standardowymi objawami i dolegliwościami, które pojawiają się przed miesiączkowaniem. Zespół napięcia przedmiesiączkowego jest wywoływany głównie przez zmiany hormonalne. Jeśli zatem objawy są szczególnie silne, warto udać się do lekarza na odpowiednie badania które potwierdzą, czy to faktycznie PMS.

Czym objawia się PMS?

Jak już powiedzieliśmy, dolegliwości związane z PMS mogą być bardzo zróżnicowane. Dotykają one zarówno sfery psychicznej, jak i fizycznej. Na podłożu psychicznym pojawia się przede wszystkim bardzo złe samopoczucie i nieuzasadnione stany depresyjne. Może dochodzić też do niezbyt racjonalnych zachowań lub wybuchów gniewu.

PMS towarzyszą też różne boleści i dolegliwości fizyczne. Bóle dotyczą szczególnie pleców, brzucha oraz piersi. Do tego ciągły ból głowy utrudnia koncentrację i normalne funkcjonowanie. Pojawia się też nadmierne zmęczenie. Może występować też bezsenność. PMS objawia się ponadto przez problemy żołądkowe, takie jak biegunki i zaparcia. Mówiąc w skrócie, kobieta w tym stanie czuje się ogólnie chora i obolała. Poszczególne objawy mogą pojawiać się z różną częstotliwością u konkretnych osób.

Dowiedz się więcej na http://www.castagnus.pl/

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!