Ostatnie wiadomości:

Gdy zastanawiamy się nad tym, jakie pokrycie dachowe wybrać, wcale nie musimy dziś koncentrować się jedynie na klasycznych dachówkach. Ich konkurentkami są dziś także blachodachówki, warto więc zainteresować się tym, co mają nam one do zaoferowania.

Charakterystyka

Najbardziej charakterystyczną cechą blachodachówki jest tłoczenie. Nie pojawia się ono przy tym przez przypadek, sprawia bowiem, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które przypomina tradycyjną dachówkę. Jeśli więc mielibyśmy wskazać na różnicę pomiędzy klasycznymi dachówkami oraz blachodachówkami, musielibyśmy wspomnieć o materiale, z którego powstają. W przypadku omawianego tu rozwiązania jest nim blacha – sama blachodachówka jest przy tym nie tylko tańsza, ale i znacznie lżejsza od klasycznej dachówki.

Jak producenci uatrakcyjniają dziś blachodachówki?

Materiał

Do produkcji blachodachówek najczęściej wykorzystywana jest blacha stalowa. Ta jest nie tylko specjalnie profilowana, ale również ocynkowana dwustronnie. Zazwyczaj powleka się ją przy tym przynajmniej kilkoma warstwami lakieru. Jej trwałość jest uzależniona przede wszystkim od tego, jak gruby jest rdzeń stalowy. Nie można jednak zapominać o tym, że wpływa na nią także rodzaj zastosowanej powłoki oraz jej rdzeń. Wybór właściwego materiału ma zresztą bardzo duże znaczenie, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem postrzeganym powszechnie jako mniej trwałe niż dachówka w jej klasycznym wydaniu.

Posypka i jej zalety

Producenci starają się dziś, aby oferowane przez nich blachodachówki były rozwiązaniami możliwie jak najbardziej atrakcyjnymi. Cel ten można osiągnąć na wiele sposobów, a jednym z nich jest zastosowanie posypki. Ta może być zarówno mineralna, jak i ceramiczna, zwykle przy tym stosuje się dodatkowe zabezpieczenie akrylowe. Tego rodzaju rozwiązania są nie tylko cięższe, ale i droższe od klasycznych blachodachówek. Ich zwolennicy zwracają jednak uwagę na to, że można liczyć w zamian na produkty trwalsze i lepiej tłumiące hałas, a tym samym niwelujące najbardziej dotkliwe niedociągnięcia blachodachówek.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!