Ostatnie wiadomości:

Malowanie stalowych felg nie jest czynnością prostą. Jednak wystarczy dobra farba do felg stalowych i kilka narzędzi do oczyszczania, a przy pewnej dozie cierpliwości, jesteśmy w stanie wykonać tę czynność samodzielnie w domu.

Zanim podejmiemy się malowania, musimy wpierw usunąć z felg wszelkie oznaki działania rdzy. Następnie musimy się zdecydować czy chcemy zdejmować opony z felg, czy też jednak idziemy na łatwiznę. Jeśli wybieramy to drugie, to należy opony odpowiednio zabezpieczyć. W innym przypadku malowanie felg oznaczać też będzie malowanie opon. Do zabezpieczenia tych ostatnich wystarczy nam po prostu folia malarska.

Jak pomalować felgi stalowe?

Kiedy opony są już odpowiednio zabezpieczone, to możemy przystąpić do malowania

Wcześniej należy oczywiście dokonać wyboru farby. Na rynku najczęściej spotkania jest farba do malowania felg stalowych w sprayu. Alternatywą takiej metody, również możliwą do zastosowania w domowych warunkach, jest malowanie felg stalowych pędzlem.

Malowanie sprayem jest powszechnie uznawane za najwygodniejszą metodę. Dodatkowo ten sposób jest najtańszy. Sama farba oraz podkład kosztuje tutaj około kilkudziesięciu złotych, w zależności o jakości produktów i ich producenta. Jest to też sposób najszybszy. Jeżeli decydujemy się na nakładanie farb pędzlem, to głównie dlatego, że istnieje potrzeba zastosowania farb antykorozyjnych, które potem zostaną pokryte farbą w sprayu. Farba antykorozyjna chroni metal i daje względnie dobre parametry. Wadą jest jednak trudna do uzyskania estetyka. Niestety bowiem malowanie felg stalowych pędzlem może zostawiać zacieki. Dyskusyjna jest także jej trwałość. Warto w takim przypadku poświęcić dodatkowe środki na lakier akrylowy do felg, który nałożymy jako ostatnią warstwę.

Najdroższą metodą przywracania felgom ich pierwotnego blasku jest proszkowanie

To nałożenie na nie specjalnej warstwy proszkowej farby, która potem wraz z felgą umieszczana jest w specjalnym piecu, gdzie pod wpływem wysokiej temperatury farba proszkowa topi się i ulega polimeryzacji.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!