Ostatnie wiadomości:

Jak napisać list do mikołaja?

Pisanie listów do świętego mikołaja stało się ostatnio bardzo modne. Jest to także bardzo praktyczna dla rodziców forma dowiedzenia się o dziecięce marzenia odnośnie wyśnionych prezentów.

Ale jak napisać list do świętego Mikołaja? W dobie maili i smsów już napisanie zwykłego listu okazuje się niekiedy kłopotliwe, a cóż dopiero pisanie do świętego?

Spójrzmy na to z przymrużeniem oka. Przecież tak naprawdę ten list nie musi być perfekcyjny. Ba! On nie musi być nawet poprawny gramatycznie i ortograficznie! W najprostszej formie wystarczy zatytułować całość grzecznościowym: „Kochany święty Mikołaju”, a dalej wspomnieć o wymarzonych prezentach. Całość, tak jak zwykły list, kończymy uprzejmym „Pozdrawiam Cię serdecznie” i złożeniem, najlepiej dziecięcego, podpisu.

Prosta sprawa

W porządku, sprawa wygląda na prostą, kiedy dziecko chce, by za niego pisał list rodzic (kiedy jeszcze nie umie pisać) lub zgodzi się na to, by rodzic zapisał na kartce jego listę życzeń. Gorzej, jeśli dziecko pisać nie umie, nie chce, by rodzic był jego sekretarzem tudzież sekretarką, a list napisać chce samo. Cóż wtedy począć? Czy listy do Mikołaja mogą mieć jakąś inną formę? Oczywiście!

 List do Mikołaja a dzieci

Już najmłodsi wiedzą, że święty Mikołaj, jak to każdy święty, potrafi odczytywać nawet najbardziej zawiłe wiadomości. Co więcej, najlepiej czyta z dziecięcych rysunków. Sprawa nie trudna do załatwienia. Dajemy dziecku kartkę, kredki i zachęcamy, by narysowało swojego wymarzone zabawki. A jeśli mimochodem też chcemy się dowiedzieć, o czym marzy nasze dziecko, możemy delikatnie starać się podpytać, co narysowało dla Mikołaja. Z pewnością zaaferowane samą czynnością dziecko będzie bardziej skore do zwierzeń niż pytanie ot tak, z doskoku. I dzięki temu poszukiwanie gwiazdkowych prezentów i dla dorosłych staje się mniej kłopotliwe.

Pomysł pisania listów jest w dzisiejszych czasach bardzo dobry. Listy do Mikołaja można przecież pisać wspólnie, co stanowi doskonały fundament do wspólnej, rodzinnej rozmowy, do dobrego spędzenia czasu razem, zacieśniania więzi.

Więcej na https://www.listymikolaja.pl/

 

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!