Ostatnie wiadomości:

Kolor ust powinien nas odmładzaj i dodawać nam uroku. Idealny kolor szminki powinien pasować do naszej karnacji i koloru włosów.

Kolory dla szatynki

Jak dobrać szminkę do odcienia swojej cery?Szatynkom o ciepłym typie urody dobrze jest w pomarańczach i brązach. Szatynki, które mają niebieskie oczy i chłodny typ urody najkorzystniej wyglądają w różach złamanych brzoskwinią, w odcieniach jasnobrązowych, chłodnej czerwieni i delikatnych fioletach. Jasnoczerwona szminka jest doskonała dla kobiet, które reprezentują oba te typy urody. Szminka będzie wyglądała wyjątkowo pięknie, jeśli dwa razy w tygodniu szatynki zafundują swoim ustom peeling. Sprawdzi się nawet taki domowy zrobiony z cukru i oliwy – zmieszane wmasowujemy w wargi szczoteczką do zębów.

Dla brunetek o śniadej cerze

Do tego typu urody pasuje niemal każdy odcień szminki. Brunetki, które mają jasne oczy najkorzystniej będą wyglądać w odcieniach fuksji, w brązie, intensywnej czerwieni. Sprawdzą się także szminki i błyszczyki w odcieniach intensywnie czerwonych. Brunetki, które mają ciemne oczy powinny kupować błyszczyki i szminki w ciemnych kolorach. Świetnie będą wyglądać malując usta szminką w kolorze czekolady, bordo, śliwki. Nie są wskazane zarówno dla kobiet o ciemnych i jasnych oczach szminki czy błyszczyki  w bardzo jasnych kolorach. Kolor szminki można podkreślić wybierając taką, której odcień jest z tej samej gamy kolorystycznej co róż.

Dla blondynek o cerze porcelanowej z rumieńcem

Problemem może być to, że skóra jest bardzo wrażliwa, często jest zaczerwieniona. Wybierając szminkę dla tak delikatnego typu urody, trzeba bardzo uważać, aby nie wybrać odcienia, który ją przytłumi. Z takim typem urody doskonale komponują się odcienie brzoskwiniowe, koralowe, beże z domieszką pomarańczy, jasne pastele. Blondynki o porcelanowej cerze, która często bywa zaczerwieniona powinny unikać chłodnych odcieni fioletowych, który mocno podkreślą chłodny odcień cery.

Niezależnie od typu urody dwa razy w tygodniu robimy peeling, aby usnąć spierzchnięty naskórek. Zimą wybieramy kremową pomadkę.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!