Ostatnie wiadomości:

Wiele osób zastanawia się dlaczego jagody goji – coraz popularniejszy produkt spożywczy w naszym kraju – trafiają do nas w postaci suszonej. Większość sądzi, że to konieczność przy tak długiej drodze i że zapewne świeże jagody są jeszcze zdrowsze od tych suszonych. Sprawdzamy jaka jest prawda i wyjaśniamy czym w zasadzie są ów owoce. Dlaczego warto je regularnie zjadać?

Jagody goji – wyjaśnienie terminu

Jagody goji to handlowa nazwa owoców rośliny znanej jako kolcowój chiński, kolcowój szkarłatny lub pospolity. W tej chwili jest to bardzo znany produkt spożywczy, ponieważ coraz większa liczba osób stara się dbać o swoje zdrowie. Oczywiście, nie wystarczy tylko zajadać tych jagód, żeby utrzymać szczupłą sylwetkę i zapewnić sobie świetne zdrowie. Z uwagi jednak na liczne wartości odżywcze i właściwości, jagody goji rzeczywiście wspierają ludzi w walce z nadwagą oraz w zapobieganiu chorobom.

Jagody goji – czym są i jak je bezpiecznie spożywać?

Jagody goji – dlaczego suszone?

Wszędzie można spotkać jagody goji w wersji suszonej – co wiele osób zastanawia. Nie chodzi tu jednak wcale tylko o trudność transportu, bo nie z takimi problemami radzą sobie współczesne firmy przewozowe. Jagody goji po prostu nie są zdatne do spożycia w wersji surowej. Są niesmaczne, kwaśne, a do tego po prostu niejadalne. Dlatego też lepiej jest od razu je suszyć. Suszone jagody goji zachowują wszystkie swoje zdrowotne zalety, a przy tym nie wpływają negatywnie na układ pokarmowy człowieka – wprost przeciwnie!

Jagody goji – wpływ na zdrowie

Jagody goji wspaniale oddziałują na zdrowie człowieka. Polecane są nie tylko osobom, które się odchudzają, ale i tym, które cierpią z powodu cukrzycy. Także ci, którzy chcą się ustrzec nadciśnienia oraz kłopotów  cholesterolem powinni włączyć jagody goji do swojego menu. Co istotne, uznawane są one również za znakomite produkty antynowotworowe, a to między innymi z powodu wysokiej zawartości witaminy C, która jest znanym przeciwutleniaczem. Ich zalet i korzyści dla zdrowia jest zresztą wiele – dlatego warto je kupić!

Dowiedz się więcej na https://ebakalland.pl/bak-selection-jagody-goji-100g.html

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!