Ostatnie wiadomości:

Kosmetyki, które polecane są przez dermatologów i kosmetologów, a które mogą być stosowane zarówno w przypadku skóry zdrowej, jak i problemowej to emolienty. Mają one wiele zalet, które sprawiają, że ich popularność nieustannie rośnie. Zobaczmy czym charakteryzują się emolienty i dlatego warto wprowadzić je do pielęgnacji swojej skóry.

Co znajduje się w emolientach?

Emolienty to szeroka grupa kosmetyków. W związku z tym ich skład może być różny. Zawsze jednak są to produkty o naturalnym składzie. Sięgając po nie, nie należy w związku z tym obawiać się ich negatywnego wpływu na kondycję skóry. Na ogół skład oparty jest na masłach i olejach. Przykładem jest na przykład chętnie stosowane masło shea, które naprawdę bardzo lubiane jest przez naszą skórę. Oprócz tego dochodzą takie substancje dodatkowe, jak na przykład kwas hialuronowy, który w sposób naturalny występuje w skórze. Niestety, wraz z wiekiem jego ilość sukcesywnie się zmniejsza.

Czego na pewno nie znajdziemy w emolientach?

Emolienty to kosmetyki wolne od sztucznych dodatków. Oznacza to, że w ich składzie nie ma parabenów, substancji zapachowych czy pieniących. To właśnie dlatego emolienty są tak dobrze tolerowane przez naszą skórę. Nie wywołują podrażnień, nie uczulają, nie wysuszają skóry. Ich stosowanie jest w pełni bezpieczne i daje naprawdę bardzo dobry efekt.

Emolienty: kosmetyki dla wymagających

Czy tylko dla dorosłych?

Kiedy mówimy o emolientach, warto jasno powiedzieć, że kosmetyki te mogą być stosowane nie tylko przez osoby dorosłe. Z uwagi na naturalny skład można wykorzystywać je również do pielęgnacji delikatnej skóry dzieci. Co ważne, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby stosować emolienty już od pierwszych dni życia dziecka.

Jaką postać można wybrać?

Emolienty to kosmetyki dostępne pod różną postacią. Zdecydować można się na lekkie emulsje, dużo gęstsze maści czy kremy. To od naszych indywidualnych preferencji, a także kondycji skóry powinien być uzależniony wybrany rodzaj emolientu.

Stosowanie emolientów jest naprawdę bezpieczne. To kosmetyki, które świetnie się sprawdzają nawet wtedy, kiedy skóra jest zaatakowana przez łuszczycę bądź atopowe zapalenie skóry.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!Musisz być zalogowany, aby móc komentować.