Ostatnie wiadomości:

W ostatnim czasie bardzo modne zrobiły się emolienty. To wysokiej jakości dermokosmetyki, które przynoszą wyraźną poprawę kondycji skóry. Bazują one na naturalnych składnikach. Jednocześnie na próżno szukać w nich substancji pieniących oraz zapachowych. To właśnie emolienty nie przyczyniają się do podrażnienia skóry. Zobaczmy, jakie mają zalety.

Łatwość stosowania

Sięgając po emolienty, nie musimy martwić się tym, że ich stosowanie jest skomplikowane. Wprowadzamy je po prostu do codziennej pielęgnacji zamiast używanych dotychczas kosmetyków z drogerii. Emolientami można zastąpić żel pod prysznic, balsam do ciała, płyn do kąpieli. Ich stosowanie jest tak samo proste, jak zwykłych kosmetyków. Trzeba jednak pamiętać, że korzyści, jakie wynikają ze stosowania emolientów są zdecydowanie większe.

Emolienty: dlaczego warto je stosować?

Skuteczność

Emolienty to kosmetyki wyróżniające się wyjątkową skutecznością. Wynika to z substancji aktywnych, które znajdują się w emolientach. Producenci sięgają po kompleks substancji nawilżających, a także takich, których zadaniem jest podtrzymanie uzyskanego efektu. W emolientach obecne są też substancje, których zadaniem jest łagodzenie podrażnień, stanów zapalnych i świądu. Tym, co przekłada się na wysoką skuteczność emolientów jest tworzenie na powierzchni skóry niewidocznej warstwy o działaniu ochronnym. W efekcie skóra nie traci wody, a czynniki zewnętrzne nie działają na nią tak negatywnie.

Naturalność

Emolienty to składniki naturalne. Nie ma w nich parabenów, sztucznych barwników, substancji pieniących czy aromatyzujących. To właśnie dlatego tak korzystnie wpływają na skórę. Naturalny skład sprawia, że można je z powodzeniem stosować do pielęgnacji skóry dzieci, nawet tych, które dopiero przyszły na świat. Emolienty nie podrażniają dziecięcej skóry.

Emolienty to wysokiej jakości kosmetyki, dzięki którym skóra jest zdrowa, gładka, nawilżona. Ich wybór jest obecnie ogromny. Poleca się je nie tylko posiadaczom skóry zdrowej, ale również tej problemowej, a nawet dotkniętej łuszczycą oraz atopowym zapaleniem skóry.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!