Ostatnie wiadomości:

Kosmetologia od dawna stawia na emolienty – substancje, które doskonale sprawdzają się w pielęgnacji nie tylko skóry zdrowej. Posiadają one wyjątkowe właściwości natłuszczające oraz regenerujące skóry. W konsekwencji emolienty mogą być stosowane także przez osoby, u których rozpoznano łuszczycę bądź atopowe zapalenie skóry. Dzięki nim udaje się złagodzić stan zapalny, zniwelować świąd, a także poprawić kondycję skóry. Poznajmy emolienty bliżej.

Co znajduje się w emolientach?

Emolienty mają bardzo naturalny skład i to właśnie w tym tkwi ich siła. Znaleźć można w nich nienasycone kwasy omega 3, a także omega 6. Do tego dochodzą takie substancje, jak gliceryna, mocznik czy kwas hialuronowy.

Jak działają emolienty?

Przede wszystkim natłuszczają skórę. Ich stosowanie to także tworzenie na powierzchni skóry warstwy ochronnej. Dzięki niej skutecznie zmniejszone zostaje parowanie wody. W konsekwencji skóra jej nie traci. Na skutek tego staje się gładka, nawilżona, wygląda ładnie i zdrowo.

Emolienty: co to takiego?

W jakiej formie dostępne są emolienty?

Emolienty to szereg kosmetyków, które różnią się między sobą postacią, jaką przyjmują. Wiele osób chętnie sięga po lotiony o mlecznej konsystencji. Nakłada się je na skórę z wyjątkową łatwością. Są lekkie i delikatne. Postawić można także na maści. Dostępne są także kremy.

Kiedy można je stosować?

Emolienty to kosmetyki, po które można sięgać nie tylko w przypadku skóry bezproblemowej i zdrowej. Sprawdzają się wówczas, gdy skóra dotknięta jest łuszczycą bądź atopowym zapaleniem skóry. Regularne stosowanie emolientów sprawia, że kondycja skóry wyraźnie się poprawia.

Gdzie można kupić emolienty?

Takie specjalistyczne dermokosmetyki bez trudu kupimy w dobrze zaopatrzonych aptekach. Jeśli takiej apteki nie mamy w najbliższej okolicy, zawsze możemy postawić na aptekę internetową. Zakupy w takiej aptece to wyjątkowa wygoda i komfort. Zakupione emolienty zostaną dostarczone pod wskazany przez klienta przy składaniu zamówienia adres.

Jeśli zależy Ci na poprawie kondycji skóry, warto postawić na emolienty. To dobre kosmetyki o wyjątkowej skuteczności.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!