Ostatnie wiadomości:

Wiele dolegliwości jest dla nas na tyle wstydliwych, że odwlekamy wizytę u lekarza. Gdy ich objawy nie są zbyt uciążliwe, możemy je złagodzić naturalnymi metodami.

 

Zapalenie pęcherza

Naturalny lekiem polecanym na zapalenie pęcherza jest żurawina. Utrudnia ona przyczepianie się do ścianek dróg moczowych i pęcherza bakterii wywołujących infekcję. Uniemożliwia to ich namnażanie się. Przy zapaleniu pęcherza możemy pić sok żurawinowy lub przygotować sobie herbatkę. Do herbatki potrzebujemy łyżeczki owoców żurawiny. Zalewamy je wrzątkiem w filiżance, parzmy przez pięć minut pod przykryciem. Pijemy 2-3 razy dziennie przez 1,5 do 2 tygodni, a więc aż do ustąpienia objawów.

Nadmierna potliwość

Gdy nie pomagają antyperspiranty, można wypróbować kurację polegającą na życiu jagód jałowca. Zawarty w nich olejek eteryczny ma działanie antyseptyczne, do tego kuracja reguluję pracę gruczołów potowych. Kurację stosujemy przez dwadzieścia cztery dni. Zaczynamy ją od żucia jednego jagody jałowca, drugiego dni żujemy dwie, trzeciego trzy. Kontynuujemy aż dojdziemy dwunastego dnia do dwunastu jagód. Od trzynastego dnia żujemy o jedną jagodę mniej. Gdy kończymy kurację powinniśmy żuć już tylko jedną jagodę.

 Domowe metody na wstydliwe problemy zdrowotne

Nieświeży oddech

Remedium na problemy trawienne jest napar z nasion kopru włoskiego. Reguluje on pracę układu pokarmowego, a w efekcie znika problem nieświeżego oddechu. Napar przygotujemy z łyżeczki nasion kopry zalanych szklanką wrzącej wody, a następnie gotowanych na małym ogniu przez pięć minut. Gotowy napar pijemy trzy raz dziennie, aż dolegliwości ustąpią. Herbatka nie powoduje skutków ubocznych, można ją pić znacznie dłużej, nawet po ustąpieniu dolegliwości.

Hemoroidy

Na dolegliwości związane z hemoroidami bardzo skuteczne są nasiadówki. W celach leczniczych stosuje się korę dębu. Działa ona przeciwzapalnie. Korę dębu do nasiadówki gotujemy przez 10 minut zalaną dwoma litrami wody. Odwar przecedzamy, uzupełniamy ciepłą wodą, nasiadówkę robimy przez siedem dni lub do ustąpienia objawów.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!