Ostatnie wiadomości:

Podkład to kosmetyk, który zapewni nam nieskazitelny wygląd. Nie powinnyśmy używać jednego podkładu przez cały rok: na wiosnę powinno się zmieniać zarówno jego rodzaj, jak i odcień. Jak wybrać ten idealny?

Do kolorytu cery

Dobieramy odcień podkładuPodkład powinien dawać na skórze naturalny efekt, na wiosnę należy zmienić jego tonację z uwagi na to, że światło pada na twarz pod innym kątem niż zimą. Odcień make-upu na wiosnę powinnyśmy wybrać o dwa tony chłodniejszy od tego używanego jesienią i przez zimę. W praktyce oznacza to, że wiosną powinnyśmy kupić podkład, w którym jest więcej żółtego pigmentu. Dzięki temu delikatnie stonuje on nadany skórze przez słońce zbyt różowy kolor. Producenci podkładów oznaczają każdy odcień cyframi, powinno nam to ułatwić wybranie tego właściwego. W podkładzie z numerem 2 przeważać będzie żółty pigment.

Podkład a problemy skóry

Bardzo często wykonując makijaż chcemy nim ukryć plamki czy pajączki. Do takiej roli świetnie nadają się podkłady o specjalnym przeznaczeniu. Wybierając je zatuszujemy wspomniane defekty nie tworząc na twarzy efektu maski. Do wyboru mamy na przykład podkład na niedoskonałości. To kosmetyk, który pokryje ślady po krostkach. Ma beztłuszczową formułę, dzięki czemu skóra może oddychać. A zawarte w nim składniki mineralne pochłoną nadmiar sebum. Do wyboru mamy również make-up na plamki. Wyróżnia się wysokim stopniem krycia oraz wysokimi filtrami. Dzięki temu chroni skórę przed powstawaniem przebarwień. Ma kremową konsystencję, najwygodniej jest go aplikować gąbką. Do zamaskowania naczynek i zaczerwień możemy wybrać krem CC. W podkładach dla cery naczynkowej z reguły są substancje, które koją i wzmacniają naczynka. Świetnym wyborem w sytuacji, gdy zależy nam nie tylko na wyrównaniu kolorytu cery, ale również na kontynuowaniu kuracji przeciwzmarszczkowej jest podkład z serum anti-age.

Nowoczesne fluidy nadają cerze piękny koloryt, wypełniają zmarszczki, wygładzają skórę. Kupując ten kosmetyk pamiętajmy, że w sklepach są fluidy, które zostały dopasowane przez producenta do różnych potrzeb cery.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!