Ostatnie wiadomości:

Dlaczego sięgamy po pierścionki z diamentem?

Kamienie szlachetne, które pojawiają się jako ozdoba pierścionka, od wieków budzą ogromne zainteresowanie. Niegdyś ich dobór był wyznacznikiem pozycji społecznej. Dziś biżuteria nie jest już wykorzystywana wyłącznie do tego, aby informować otoczenie o stanie naszych finansów.

Kamień zdobiący pierścionek nie stał się jednak przez to mniej ważny.

Funkcje kamieni szlachetnych

Decydując się na pierścionek z diamentem taki jak chociażby Aclari 0,16ct albo na biżuterię wykonaną z białego złota, rzadko robimy to bezrefleksyjnie. Wspomniana już funkcja reprezentacyjna nie jest aż tak ważna, jak miało to miejsce sto lat temu, trudno jednak utrzymywać, że nie ma żadnego znaczenia. Przeciwnie, bardzo często właśnie ona sprawia, że wybieramy konkretny kamień szlachetny. Nawet, jeśli nie jest widoczny z dużej odległości, znawca biżuterii z pewnością doceni jego wartość.

Nie bez znaczenia wydaje się i to, że wiele kamieni szlachetnych zachwyca zwyczajnie z uwagi na swoje walory wizualne. Tu diamenty wydają się idealnym przykładem. Nawet te niewielkie są niepowtarzalne, pełne blasku i wysublimowane. Miło się na nie patrzy, a one same potrafią skupiać na sobie uwagę. Kamienie szlachetne stają się przez to ulubionymi ozdobami tych kobiet, które kochają biżuterię, a jednak nie mają wcale ochoty nosić jej zbyt dużo.

Nie można zapominać i o tym, że kamienie szlachetne sprawdzają się bez względu na okoliczności. Diamenty i białe złoto często są postrzegane jako dodatek do eleganckiej kreacji, nie da się jednak ukryć, że sprawdzają się znakomicie także wówczas, gdy zależy nam na gustownej biżuterii noszonej co dnia. Jeden pierścionek można więc wykorzystać w wielu stylizacjach.

Zanim kupisz pierścionek z diamentem

Oczywiście, nie wszystkie pierścionki z kamieniami szlachetnymi są jednakowo wartościowe. Osoby, które kupują je bez pewnej dozy ostrożności muszą więc liczyć się z tym, że staną się narażone na zakup przesadnie drogich imitacji. Tylko pozornie nie jest to duży problem, wspomniane imitacje nie są bowiem odporne na uszkodzenia, a do tego szybciej tracą swoje walory wizualne.
Uniknięcie przykrej niespodzianki jest możliwe przede wszystkim wówczas, gdy pierścionki i inne rodzaje biżuterii kupuje się zwracając uwagę na źródło ich pochodzenia. Im jest ono pewniejsze, tym lepiej nawet, jeśli wiąże się to z koniecznością zapłacenia nieco wyższej ceny.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!