Ostatnie wiadomości:

Czym są pompy ciepła?Koszty ponoszone przez właścicieli domów rodzinnych na ich ogrzewanie niemal z roku na rok są wyższe. Spora część poszukuje więc takich rozwiązań, które pozwolą im te koszty zmniejszyć. Do nowoczesnych i bardzo interesujących rozwiązań są pompy ciepła.

Rodzaje pomp ciepła

W chwili obecnej oferowanych jest kilka rodzajów pomp ciepła. Każdy z nich ogrzewa wodę, która wypełnia instalację centralnego ogrzewania energią pochodzącą z powietrza lub wód gruntowych. Te pierwsze urządzenia to tak zwana powietrzna pompa ciepła. Są one wybierane przez osoby, które poszukują dodatkowego źródła energii cieplnej dla swojego domu. To dobre rozwiązanie, gdyż pompy te mogą współpracować z kotłami zasilanymi zarówno gazem ziemnym, jak i energią elektryczną. Dodatkową zaletą tych pomp jest fakt, iż są one stosunkowo tanie. Ich eksploatacja także nie jest kosztowna. Wszystkie pompy ciepła należą do urządzeń praktycznie bezobsługowych.

Gdzie montuje się pompy ciepła?

Niezależnie od tego, czy wybierzemy powietrzną pompę ciepła, czy też pompę, która czerpie energię z gruntu możemy ją zamontować wewnątrz lub na zewnątrz domu. Pamiętajmy jednak, że pracująca pompa emituje niewielki hałas. Decydując się więc na zamontowanie pompy ciepła wewnątrz domu wybierzmy takie pomieszczenie, które będzie najbardziej oddalone od sypialni.

W jakich domach pompy ciepła najlepiej się sprawdzają?

Zdecydowanie ich montaż jest najbardziej korzystny w nowych, energooszczędnych domach. Ale decydując się na wykonanie prac termomodernizacyjnych pompę ciepła, będziemy mogli zamontować także w domu wybudowanym kilka, czy nawet kilkanaście lat temu. To, że pompy ciepła można montować w nowych i starych domach jest ich kolejną, bardzo istotną zaletą.

Poszukując nowoczesnych i jednocześnie tanich sposobów ogrzewania domu śmiało możemy postawić na pompę ciepła. Możemy wykorzystać je nie tylko do ogrzewania nowych, ale także starych domów po termomodernizacji. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą korzystać z węgla lub gazu ziemnego.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!