Ostatnie wiadomości:

Indywidualni klienci najczęściej wybierają w banku kredyty gotówkowe. Mają one wiele dobrych stron, dlatego cieszy się taką dużą popularnością.

Gdzie złożyć wniosek?

Kredyty gotówkowe ma w ofercie każdy bank. Nie oznacza to jednak, że w każdym z nich warunki ich otrzymania są takie same. Najbardziej uproszczone formalności czekają tych klientów, którzy wniosek o kredyt złożą w banku, w którym mają konto osobiste. Muszą się zgłosić jednie z dowodem tożsamości. W innych bankach muszą mieć również zaświadczenie o zarobkach. Kredyt mogą otrzymać także osoby pobierające rentę lub emeryturę. Muszą oni mieć ze sobą nie tylko dokument tożsamości, ale także decyzję o przyznaniu emerytury albo odcinek renty. Wniosek o kredyt mogą złożyć również osoby, które prowadzą własną działalność. W ich przypadku razem z wnioskiem konieczne jest złożenie zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym.

 Co powinieneś widzieć o kredycie gotówkowym?

Pieniądze są od ręki

Ograniczone do minimum formalności sprawiają, że bank rozpatruje wniosek bardzo krótko. W efekcie pieniądze trafiają na konto wskazane przez klienta najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych. Klient  może je  też wydać, na co chce. Banki odeszły już niemal w stu procentach od zabezpieczania kredytu poprzez poręczenie złożone przez osoby trzecie. Brak żyrantów jest kolejnym powodem, dla którego kredyt ten jest jednym z najbardziej popularnych. Zabezpieczeniem kredytu jest dzisiaj tak zwane oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji lub ubezpieczenie spłaty kredytu.

Na składa się na cenę kredytu?

Pożyczona przez bank suma powiększana jest o odsetki, prowizję i ubezpieczenie. Wysokość prowizji banki ustalają same; jej wysokość może więc wynieść 0 procent, maksymalnie – 5. Wysokość odsetek określana jest przez oprocentowanie nominalne. O tym, jaka jest cena kredytu klient dowie się pytając o wysokość RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględnia wszystkie koszty, które klient ponosi w związku o kredytem: prowizję, odsetki, ubezpieczenie i ewentualnie opłatę przygotowawczą.

Chcesz wiedzieć więcej o kredytach gotówkowych? Sprawdź https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!