Ostatnie wiadomości:

Zarówno dermatolodzy, jak i kosmetolodzy osobom ze skórą zarówno zdrową, jak i problemową polecają stosowanie tak zwanych emolientów. To wysokiej jakości dermokosmetyki, które posiadają szereg cennych właściwości. Wpływają one bardzo korzystnie na poziom nawilżenia skóry, nie wywołują podrażnień, nie uczulają. Sprawiają, że skóra zaczyna wyglądać zdecydowanie lepiej.

Jakie składniki znajdują się w emolientach?

Emolienty to kosmetyki charakteryzujące się zawartością składników naturalnych. Wielu specjalistów podkreśla, że jest to ich największa zaleta, która przekłada się jednocześnie na wyjątkową skuteczność. W związku z tym w emolientach znajdują się rozmaite oleje i masła. Przykładem jest masło shea. Wśród składników dodatkowych wymienić należy między innymi kwas hialuronowy.

Czego nie ma w emolientach?

Kiedy mówimy o emolientach, koniecznie musimy wspomnieć o tym, że nie znajdziemy w nich parabenów, substancji pieniących i zapachowych. To kolejny plus emolientów, który znacząco odróżnia je od kosmetyków dostępnych w każdej drogerii.

Charakterystyka emolientów

Jak działają?

Emolienty dogłębnie nawilżają skórę, a jednocześnie skutecznie chronią ją przed utratą wody. Tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną, która niewidoczna jest gołym okiem. To właśnie dzięki niej utrata wody nie przebiega tak szybko. Co więcej, chroni ona skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, które na ogół wpływają na skórę bardzo niekorzystnie.

Gdzie je można kupić?

Większość obecnie działających aptek posiada w swojej ofercie emolienty. Jeśli w aptece w okolicy naszego miejsca zamieszkania ich nie kupimy, możemy skorzystać z apteki internetowej. Robienie w niej zakupów to oszczędność czasu, a także pewność, że unikniemy kolejek, które w aptekach są codziennością.

Również dla dzieci

Emolienty to kosmetyki, które można stosować nie tylko w przypadku osób dorosłych. Z uwagi na naturalny skład i wyjątkowo delikatne działanie nie ma przeszkód, aby stosować je również w przypadku dzieci. Podkreślić należy, że dopuszczalne jest stosowanie emolientów już od pierwszych dni życia dziecka.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!Musisz być zalogowany, aby móc komentować.