Ostatnie wiadomości:

Po raz pierwszy do krycia domów w Polsce blachodachówka zaczęła być stosowana w latach 90. Po niemal dwóch dekadach stała się jednym z najbardziej popularnych materiałów do wykonywania pokryć dachowych. Blachodachówka jest materiałem, który wybierają zarówno osoby, które zdecydowały się na budowę nowego domu, jak również osoby, które z różnych przyczyn muszą wymienić stare poszycie dachowe na nowe.

Zalety blachodachówki

Do produkcji blachodachówki używana jest profilowana blacha stalowa. Arkusze blachy powlekane są następnie powłokami wykonanymi z materiałów pochodzenia organicznego. Na powłoki blachodachówek mogą zostać wykorzystane: PVDF, poliester, poliuretan. O trwałości poszycia decyduje ilość wykonanych powłok oraz ich jakość. Przed uszkodzeniami mechanicznymi blachodachówkę chroni powłoka, która znajduj się na zewnątrz; ta zewnętrzna powłoka jest jednocześnie warstwą dekoracyjną. Blachodachówki mają charakterystyczne tłoczenia, które sprawiają, że wykonane z blachodachówki poszycie bardzo mocno przypomina poszycie, które zostało wykonane z tradycyjnej dachówki. W odróżnieniu jednak od dachówki blachodachówki są materiałem o wiele lżejszym.

Blachodachówka – jeden z popularnych materiałów na pokrycia dachowe

Dachy, na których można wykorzystać blachodachówkę

Blachodachówka to materiał uniwersalny, który nadaje się na poszycia praktycznie wszystkich dachów. Minimalny kąt nachylenia dachu krytego blachodachówką wynosi 9 stopni, maksymalny – 90 stopni. Sprawdza się nie tylko jako pokrycie dachów o prostych, ale także o wyjątkowo skomplikowanych kształtach. W przypadku jednak tych drugich dachów należy liczyć się z tym, że powstanie duża ilość odpadów.

Blachodachówki to obecnie jeden z najbardziej popularnych rodzajów poszyć dachowych. Producenci blachodachówek udzielają na nie gwarancji o bardzo różnym okresie; dłuższy okres gwarancji oznacza, że stalowy rdzeń użyty do produkcji blachodachówki jest wysokiej jakości. Przekłada się to automatycznie na cenę blachodachówki. Na poszyciu dachu na pewno jednak nie warto oszczędzać. Blachodachówka dobrej jakości przetrwa długie lata.

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!