Ostatnie wiadomości:

Bezpieczny wynajem aut – na co zwrócić szczególną uwagę? Wynajęcie samochodu wydaje się być z pozoru prostą i banalną czynnością. Udajemy się do wypożyczalni samochodów, wybieramy pasujące nam auto i już – możemy wyruszać w drogę. Jednak ta czynność jest właśnie z pozoru tylko prosta, bowiem należy bardzo dobrze ją przeanalizować, by nie wpaść w przysłowiowe tarapaty. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dobrze znanego nam miejsca lub z wypożyczalni z polecenia. Wiarygodna i sprawdzona przez zadowolone rzesze klientów wypożyczalnia samochodów na pewno będzie gwarantowała korzystne warunki umowy wynajęcia auta.


W pierwszej kolejności podczas wynajmu należy sprawdzić, czy samochód posiada aktualną polisę ubezpieczeniową oraz od jakich okoliczności jest ubezpieczony. Warto dowiedzieć się, jakimi konsekwencjami zostaje obciążony klient w przypadku kolizji lub kradzieży auta. Ponadto trzeba pochylić się nad sprawdzeniem aktualnego przeglądu serwisowego w kwestii stanu fizycznego pojazdu. Kolejną istotną kwestią jest ustalenie dokładnych warunków umowy, m.in. zapoznanie się z założeniami umowy odnośnie limitu kilometrów czy też ilości paliwa. Niektóre wypożyczalnie wprowadzają dzienne limity długości tras możliwych do pokonania albo też ustalają szczegóły odnośnie stanu paliwa przy odbiorze auta i po jego zwróceniu.

Sprawdź dodatkowe polisy

Dość istotną kwestią są sprawy związane z możliwością wykupienia dodatkowych polis ubezpieczeniowych, jak np. ubezpieczenie turystyczne, pakiety Autocasco, NNW oraz Assistance. Dobrze jest też dowiedzieć się, czy cenowy wynajem aut gwarantuje potrzebne nam dodatkowe wyposażenie, między innymi nawigację GPS, relingi dachowe, bagażnik samochodowy, łańcuchy czy też fotelik samochodowy dla dziecka.

Dopilnuj formalności

Pamiętajmy, że jeżeli dokonujemy płatności kartą płatniczą to zazwyczaj wypożyczalnia samochodów blokuje część znajdujących się na niej środków w ramach kaucji. Dlatego też po okresie wynajmu auta i zwróceniu go trzeba sprawdzić, że zablokowana kwota wróciła na nasze konto. Dopilnowanie wszelkich formalności i dokładne zapoznanie się z warunkami wynajmu samochodu gwarantuje spokojną i bezpieczną podróż.
Zobacz też: wypożyczalnia samochodów Warszawa

Podobne wiadomości:  1. Zostaw swój komentarz!